in

Yemeksepeti’nin Binası, Takip Edilip Fotoğraflandı

Yemeksepeti’nin İstanbul Şişli’de bulunan binasının idaresi, şirketi maskeli kişiler tarafından izlendiğine konusunda uyardı. Yemeksepeti, konuyla ilgili savcılığa müracaat etti ve tahkikat başlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti’nin Şişli’de bulunan binasının idaresi, şirketin maskeli kişiler tarafından izlendiğini bildirdi. Deklarasyonda bu arada Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın, güvenlik açısından her vakit kullandığı giriş kapılarını bir müddetliğine kullanmaması gerektiği de yazıyordu. 

Maskeli kişilerin, 4 gün süresince değişik araçlarla binaya giriş yapıp resim çektiği düşünülüyor. Yemeksepeti, bina idareninden gelen bu deklarasyonun hemen peşinden soluğu savcılıkta aldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla alakalı soruşturma başlattı. 

Kamera kayıtlarından saptayan aracın sahibi, ifade vermek üzere çağırıldı

Yemeksepeti Yönetimsel İşler Müdürü Murat Polat, bina idareninden konuyla ilgili mailin ardından vaziyeti Nevzat Aydın’la paylaştı. Gönderilen deklarasyonda, güvenlik tedbiri olarak Nevzat Aydın’ın binanın farklı bir otoparkını kullanması gerektiği söylendi. Aydın, son derece rahatsız edici bir vaziyet olan bu konu için adli makamlardan yardım istedi. 

Kamera kayıtlarında beyaz renkte bir aracın içerisinde saklanan maskeli şahsın, binanın ve Yemeksepeti’nin bulunduğu bloğun görüntülerini değişik açılardan çekmeye çalıştığı bildirildi. Plaka belirledikten sonra araç sahibi, ifade vermek için emniyet merkezine çağrıldı.

Bahsi geçen aracın sahibi 31 yaşında olan Mustafa K, kız arkadaşıyla beraber o civarlarda hane baktıkları için resim çektiklerini, çektikleri bütün resimlerde satılık hane duyurularının görülebileceğini ifade etti. Diğer günlerde değişik araçlarla gelip resim çekmeye çalışan şahısların kim olduğu ise daha bilinmiyor. Maskeli kişilerin kim oldukları belirleyene kadar tahkikat devam edecek. 

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Yeni Tip Virüsün Nasıl Daha Hızlı Yayılıyor

Cep Telefonu Kullanımıyla İlgili 9 Yanlış Bilgi