in

WhatsApp'ın Masaüstüne Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği

WhatsApp’ın masaüstü sürümlerine, kullanıcıların sesli ve görüntülü aramalar yapmasını sağlayan bir özellik geldi. Bu bilhassa beraber kullanıcılar, tıpkı akıllı telefonlarında olduğu gibi bilgisayarlarında da aramalar yapabilecekler.

Facebook bünyesinde olan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik geldi. Uygulamanın macOS ve Windows için sunulan uygulamasıyla alakalı bir izah yapan şirket, kullanıcıların artık bu masaüstü uygulamalar üzerinden de sesli ve görüntülü aramalar yapabileceklerini duyurdu. Şirket ayrı olarak masaüstü sürümler üzerinden yapılacak müzakerelerin de uçtan uca şifreleneceğini, başka bir deyişle bu görüntülere erişilemeyeceğini vurguluyor.

WhatsApp’ın masaüstü sürümüne kazançlan sesli ve görüntülü arama özelliği, şu an için sadece birebir aramaları destekliyor. Başka bir deyişle bu özelliği kullanırken, ansızın fazla kişi ile arama gerçekleştiremiyorsunuz. Bu konuda da izahlarda bulunan geliştiriciler, ilerleyen süreçte grup aramalarının yapılabileceğinin sözünü vermiş vaziyetteler. Başka bir deyişle ilerleyen süreçte Zoom ve buna benzer uygulamalarda yaşanan tecrübe, WhatsApp’ta da yaşanabilecek.

 

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Netflix, Türkiye Fiyatlarına %50'ye Varan Zam Yaptı

Netflix'in TikTok'tan Esinlenerek Oluşturduğu 'Fast