in

Visa Geçen Her Yerde Litecoin ile Ödeme Yapılabilir

Popüler kripto para birimlerinden Litecoin (LTC), artık Visa’nın kabul edildiği bütün işletmelerde Litecoin Kart ile ödeme yapılabileceğini açıkladı. Yapılan duyuruya göre Litecoin Kart, ödeme yapılan miktarı gerçek zamanlı olarak Amerikan dolarına dönüştürecek.

Bir kripto para birimi olan Litecoin; dün itibariyle Visa’nın geçerli olduğu bütün işletme ve kurumlarda Litecoin Kart ile ödeme yapmanın artık mümkün olduğunu duyurdu.

Litecoin, fotoğrafı sosyal ağ hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, Litecoin Kart ile yapılan tüm satın alma işlemleri sırasında kartın parayı, o anki değer üzerinden çevireceğini belirtti. Günlük hayattaki harcamalarda da kullanım sağlamakta olan bu yeni özellik sayesinde, para hacmi bakımından 14. Sırada yer alan kripto para, daha geniş çapta tüketicilere ulaşmak adına bir hayli önemli bir adım atmış oldu.

Açıklamanın ardından LTC’nin değeri yüzde 2,5 oranında arttı

Visa özellikli kart ile beraber, LTC kod adı ile işlem gören kripto para birimi Litecoin; fiziksel perakende satış noktalarına ilave olarak dijital hizmet alımlarında, kafe-restoran gibi işletmelerde ve internet alışverişlerinde de geçerli olacak.  

Şirketin web sitesinde bulunan bilgilere göre Litecoin Kart, ödemeyi eş zamanlı LTC’leri Amerikan dolarına dönüştürecek. Bu işlem için aylık olarak yalnızca 5 dolarlık bir ücret talep eden kart, bunun haricinde herhangi bir komisyon da kesmeyecek. Bu açıklamanın ardından, Litecoin’in değerinde olumlu hareketlenmeler yaşandı. Değerinde yüzde 2,5 oranında artış görülen Litecoin’in, son bir haftalık artış oranı da yüzde 28’i geçti. An itibariyle 1 LTC; 266,400 dolara tekabül ediyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

'Hacker'lar Vatandaşlara Sahte Uyarı Mesajları Attı

Pandeminin Korkunç Yan Etkisi: