in

Vadaa NFT Olarak Satışa Sunuldu

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Yapı Kredi, senelerdir reklamlarda görmüş olduğumuz Vadaa karakterini NFT olarak satışa sundu. Koleksiyonda 19 farklı Vadaa karakteri yer aldı.

Son bir senede dünyada giderek popülerleşen NFT’ler, çağımızda normal koşullarda hiçbir değeri olmayan ‘sanat eserlerinden’ gerçek sanat eserlerine ya da tarih boyunca iz bırakan şeylerden oluşan koleksiyonlara kadar bir çok şekilde karşımızda çıktı. Dünyada ve ülkemizde çeşitli şirketlerin de yatırım yapmış olduğu bu alana katılan son isim Yapı Kredi oldu.

Yapı Kredi, senelerdir reklamlarında görmüş olduğumuz ‘Vadaa’ isimli karakterinden oluşan bir koleksiyonu NFT olarak satışa çıkardı. Görünümü ve sesiyle pek çoğumuzun hafızasına işlenen karakterin NFT’si, World’ün 30. Yılına özel olarak en büyük NFT satış platformu olan OpenSea’de sergilendi. Koleksiyonda aşçı, eczacı, DJ, öğrenci, pilot ve çocuk gibi bir çok Vadaa karakterinin tasarımı yer aldı.

Toplam 19 adet NFT satışa çıktı:

Toplamda 19 adet NFT’yi satışa sunan Yapı Kredi, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Vadaa’lar dijital sanatla buluştu, World 30. Yıl NFT Koleksiyonu sizler için vitrine çıktı! Ayrıntılar çok yakında!” diye konuştu. Yapı Kredi’nin World koleksiyonundaki NFT’ler için henüz bir teklif yapılmadı. Bankaların kriptoya atılımları büyüyor:

Ekim ayının başında Türkiye’de Finansbank’ı bünyesinde barındıran QNB Group, global ödemelerde Ripple teknolojisini kullanacağını açıklamıştı. QNB ve Ripple arasındaki anlaşmanın pilot uygulamasınınsa Türkiye’de QNB Finansbank tarafından hayata geçirileceği açıklanmıştı. Yapı Kredi de genelde Ethereum üzerinden işlem gören NFT dünyasına atılarak kripto paralara önem verdiğinin sinyalini verdi.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

NASA'nın İnsanlı Ay Görevi Ertelendi:

Merkez Bankası, Yıl Sonu Dolar Tahminini Açıkladı