in , , ,

Uçak Dahil, Ne Bulursa Yiyen Garip Adam “Michel Lotito”

1950’de, Fransa’da dünyaya gelen Michel Lotito doğuştan gelen bir yeteneğe sahip. Bu ilginç insan 57 yıllık yaşamında, önüne ne gelirse yemesiyle dünya çapında nam salmış ve “Bay her şeyi yiyen” adıyla ün yapmış.

2007 yılında hayatını kaybeden Lotito’nun kariyeri ise son derece başarılı! Lotito yaklaşık 40 yıllık kariyerine 18 bisiklet, 15 alışveriş arabası, 7 televizyon, 6 avize, 2 yatak, 1 kayak takımı, 1 tabut, 1 bilgisayar, 1 araba, 1 de uçak sığdırdı.

Cessna 150 model uçağı, 1978’den 1980’e kadar yemesi yaklaşık iki yıl sürdü. 1959 ile 2007 arasında Lotito’nun yaklaşık, dokuz ton metal yediği tahmin ediliyor.


Lotito’nun  sindirim sistemi normal bir insana göre çok daha fazla çalıştığı için midesine giren her şeyi sindirebiliyordu. Sadece metal değil cam, demir, metal, tahta, yün, plastik ve daha birçok yenmemesi gereken şeyi yiyebiliyordu.

Metal objeleri daha rahat sindirebilmek için, objeleri küçük parçalara ayırıp mineral yağıyla birlikte yutuyordu. Sindirim sisteminin bu aktifliğini de ticarete dökmüştü ve reklam anlaşmaları yaparan markaların ürünlerini yiyordu. Yemek şovları yaparken bir yandan da bol bol su içiyordu.

Efsaneleşen Lotito 1981 yılında ünlendiği sıralarda bıçaklı bir saldırıya uğramıştı fakat ciddi bıçak darbeleri almasına rağmen 2-3 hafta içinde kendisine gelebilmişti. Yaralanmasının ardından ilk iş olarak da bir robotun tamamını yiyerek şovlarına devam etti. 2007 yılında, metal yemesinden ötürü değil tamamen doğal sebeplerden her fani gibi hayatını kaybetti.

Kaynak: 1 2

[zombify_post]

Bir cevap yazın

Written by Tarık Cebeli

Dünya Çapında Rekorlar Kırmış, En Çok Satan 10 Kitap

Dünya Futbol Tarihinin En Onursuz Golü!