in

Twitter'ın Hisse Değeri Düştü

Twitter’ın Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak ertelediğini duyurması, pay senedi değerlerinde dalgalanmaya yol açtı. Twitter’ın kararını duyurmasının hemen peşinden payları %4 değer kaybetti.

Sosyal medya devi Twitter’ın, Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak ertelediğinden söz etmiştik. Sosyal medya platformunun aldığı bu karar sonrasında borsadaki paylarında hareketlilik yaşandı ve Twitter paylarında düşüş yaşandı.

Fox Business’ta yer alan habere göre, Twitter’ın Trump’ın hesabını kalıcı olarak engellendiğini duyurmasından kısa bir müddet sonra pay senetlerinde %4’lük bir düşüş yaşandı. Twitter paylarının değeri 49,54 dolara kadar düştü.

Twitter’ın Trump’ı kalıcı olarak engellemesi, pay değerini düşürdü

Şu an haberi yaptığımız an itibarıyla Twitter’ın kote olduğu New York Stock Exchange’teki (New York Menkul Değerler Borsası) pay değeri 51,48 dolar (379 TL). Bildiğiniz gibi Twitter’ın bu kararı almasının arkasındaki sebep, çarşamba günü Trump destekçilerinin kurultay binasına tertip ettikleri baskındı.

Perşembe günü Donald Trump’ın Twitter hesabı tekrar aktifleştirilmişti ve Trump, iki paylaşım yapmıştı. Bu iki paylaşımda Trump, destekçilerinin gelecekte sesinin daha gür çıkacağını söylemiş ve ayrı olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin yeni başkanı Joe Biden’ın göreve başlama merasimine katılmayacağını ifade etmişti.

Twitter, atılan bu tweet’lerin, “Şiddeti Yüceltme Siyasetini” ihlâl ettiğini ve Donald Trump’ın hesabının kalıcı olarak askıya alınmasına karar verildiğini söylemişti. Donald Trump’ın resmi Twitter hesabında 88 milyondan fazla takipçisi bulunuyordu.

Ayrıca Twitter’a ek olarak Donald Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarının da kapatıldığı duyurulmuştu. Ancak Facebook tarafında yapılan bu erteleme işlemleri, Twitter’da olduğu gibi kalıcı değil 2 hafta sürecek.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Nemrut Dağı 5 yılda 530 bin ziyaretçi ağırladı