in

Türkiye, Bir Daha Formula 1 Takvimine Eklendi

Formula 1 2021 sezonuna bir ilave edip bir çıkalan Türkiye GP’si, Singapur’un takvimden çıkarılmasıyla bir sefer daha takvime ilave etti. FIA’nın yapmış olduğu izaha göre Türkiye GP’si 1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında tertip edecek.

Türkiye GP’si, Formula 1 2021 sezonunun ilave etmiş ancak İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı bölge duyuru edilmesinden sonra takvimden tekrar çıkarılmıştı. Birkaç hafta sonra ise takvimden çıkarılan diğer isim Singapur oldu ve Singapur yerine gösterilen en kuvvetli adayların arasında Türkiye GP’si vardı.

Beklenen oldu ve FIA’dan Formula 1 hayranlarını sevindirecek bir haber geldi. Yapılan izaha göre Türkiye GP’si takvimde Singapur yerine ilave etti ve yarışın 1-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceği izah etti.

Türkiye GP’si 1-3 Ekim’de, Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşecek

Bildiğiniz üzere Hamilton başta olmak üzere çoğu kaptanın en sevdiği pistlerden birisi İstanbul Intercity Park. Hem de Türkiye GP’si, 2020 sezonunda F1 hayranları tarafından sezonun en iyi yarışı seçilmişti. İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı bölgeye ilan etmesi neticeninde 11-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye GP’sini iptal edilmes, yalnızca Türkiye’den değil tüm dünyadan hayranların canını sıkan bir gelişme olmuştu.

Neyse ki bu bekleyiş çok uzun sürmedi ve Türkiye GP’si, 1-3 Ekim tarihlerinde gerçekleşmek üzere F1 takvmine yine ilave etti. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan FIA, “Türkiye’nin 2021 takvimine yeniden ilave ettiğini belirtmekten heyecan duyuyoruz. 1-3 Ekim tarihleri arasında Intercity İstanbul Park’a geri dönüyoruz” izahlarında bulundu.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

SIRA DIŞI HOBİLERİ OLAN 7 FUTBOLCU

Haziran Ayında Gerçekleşen Çilek Ayı'ndan Eşsiz Görüntüler