in

TikTok, Gençler İçin Olan Yeni Kısıtlamalarını Duyurdu

Dünyanın önde gelen sosyal ağ platformlarından olan ve ortaya çıktığı günden bugüne büyük tartışmaların konusu haline gelmiş olan TikTok, gençlerin gizliliğini ve güvenliğini sağlamaya yönelik yeni kısıtlamalarını duyurdu. Paylaşılan kısıtlamalarda TikTok, geç saatlerde gönderilen bildirimlere odaklanıyor.

Kısa zamanda kendine çok büyük bir kitle kazanmış olan TikTok, bu kitleyle birlikte büyük tartışmaların da odak noktası oldu. Platformunda dolaşmasına izin vermiş olduğu içeriklerden gizlilik konusundaki endişelere kadar pek çok konu, sosyal ağ platformunun mahkeme yollarını tutmasına sebep oldu.

Seveni kadar sevmeyeni de olunca TikTok’un bu konu da hiç rahata ulaşamadığını söylesek hatalı sayılmayız. Ateşi bu denli yanarken TikTok, gizlilik ve güvenlik alanında yapmış olduğu geliştirmeleri paylaşarak insanların içini rahatlatmaya çalışıyor. Şimdiyse gençlere yönelik yeni kısıtlamalarıyla karşımızda.

13-15 yaş aralığındakilere akşam 9’dan sonra bildirim gitmeyecek

Gençler için yapılan yeniliklerde pediatri uzmanlarından da destek alan TikTok, gönderilen bildirimlerin gençlerin uykularını etkilememesi için 13-15 yaş aralığındaki kullanıcılarına saat akşam 9’dan itibaren bildirim göndermeyecek. Buna ilave olarak eğer kullanıcı 16-17 yaşlarındaysa, akşam 10’dan itibaren uygulama bildirimleri almayacak

Bildirimler dışında video indirme özelliğinde de ufak bir değişiklik bulunacak. Bu özellik, 16-17 yaşlarındaki kullanıcılar için varsayılan olarak kapalı olacak. Bunu manuel olarak açabilecek olsalar da başkalarına videoları indirme izni verme alternatifi, bütünüyle kapalı olacak ve açma alternatifi bulunmayacak.Yine 16-17 yaşındaki TikTok kullanıcıları, video paylaşmak istediklerinde, bu videoyu kimlerin görebileceğini seçebilecekleri bir pop-up mesajıyla karşılaşacak.

Son olarak TikTok, 16-17 yaşlarındaki kullanıcıları için direct message özelliğini varsayılan olarak kapatacak. Kullanıcılar, isterlerse bu özelliği aktif hale getirebilecekler.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Messenger'a Uçtan Uca Şifreleme Eklendi

Kahramanmaraş’ta Yangın Söndürme Uçağı Düştü