in

Tarihteki En Enteresan Seri Katil Hikayelerinden Biri: Yüzü Olmayan Kadın

Cinayet dahil 40’tan fazla olay yerinden alınan DNA örnekleri tek bir şüpheliye ait. Bir DNA testi, şüphelinin cinsiyetini belirler ve beklenmedik bir şekilde onun bir kadın olduğunu öğrenir. Kadının DNA’sı sistemde olmadığı için kimliği belirlenemiyor. Ancak polis örgütleri, DNA’sı bu kadar uzak ve alakasız suç mahallerinde bulunan kadının Avrupa’yı ve daha fazlasını süpüren bir seri katil olduğu sonucuna varıyor. Bu arada kadın bu 3 ülkede sürekli suç işliyor ama garip bir şekilde Almanya’nın Bavyera eyaletinden uzak duruyor. Kadın seri katil fikri medyada da ilgi görmekte ve sürekli haberlerde yer almaktadır. görgü tanıkları olay yerinden çıkan bir kadın gördüklerini, ancak yüzünü göremediklerini ifade ediyor. Medya, kadına “yüzsüz kadın” lakabını takıyor. Kadının DNA’sının tespit edildiği 6 cinayetten biri Almanya’nın Heilbronn kentinde öldürülen polis memuru Michèle Kiesewetter’in öldürülmesi olduğundan, bu olaydan sonra kadına Heilbronn’un hayaleti denilmeye başlandı.

Daha önce de yazdığım gibi, kadınların işlediği suçlar çok dağınık bir alanda işleniyor ve birbiriyle çok alakasız. Yani bir gün karavandan kurabiye çalıyor ve ertesi gün öldürüyor, oyuncak silahla dükkan soymaktan ormanda eroin içmeye kadar her türlü suçu işliyor. Her taşın altından bu kadın yani DNA’sı çıkıyor. Alman devleti, kadının yakalanması için parkplatz (park yeri) adında özel bir ekip kuruyor ve yakalanmasına yardımcı olacak istihbaratı sağlayacak kişiye ödül vaat ediyor. hatta bu ödül zamanla 300.000 euro’ya kadar artırılıyor. 2009 yılında yaşanan bir gelişme, olayların seyrini değiştiriyor. Soruşturmada “erkek” bir mülteciden alınan DNA örneğinin de bu kadına ait olduğu ortaya çıkıyor. Bu noktada polis, “Bir yerde yanlış bir şey mi yapıyoruz?” dedi. düşünmeye başlarlar ama emin olamazlar. Mart 2009’da tesadüfen “Heilbronn hayaleti”nin kim olduğu belirlenir. (Yani öyle biri yok mu demeliyim?) Aslında olay mahallinden DNA örneği almak için kullanılan pamuklu çubuklar Letonya’dan ithal edilmişti ve bu fabrikada çalışan bir kadın işçinin üretiminde çalışıyordu. pamuklu çubukları kendi DNA’sıyla kontamine eder. Bavyera eyaletinde hayaletin DNA’sının hiç çıkmamasının nedeni, burada polisin başka marka bir pamuklu çubuk kullanmasıydı.

Hayaletin DNA’sına sahip suç mahalli aşağıdaki gibidir:

* 25-26 Mayıs 1993’te Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde 62 yaşındaki bir kadının öldürülmesinden sonra bir fincanda (dna 2001’de analiz edildi)

* 21 Mart 2001’de Almanya’nın Freiburg kentinde 61 yaşındaki bir adamın öldürülmesinin ardından bir mutfak çekmecesinde

* Ekim 2001’de Almanya, Gerolstein yakınlarındaki ormanlık bir alanda eroin içeren bir şırıngada

* 24 Ekim 2001 gecesi, Almanya’nın Budenheim kentindeki bir karavandan gelen kurabiye artıkları üzerinde

* 2004 yılında Fransa’nın Arbois kentinde Vietnamlı bir kuyumcu soygununda kullanılan oyuncak tabanca ile

* 6 Mayıs 2005’te Almanya’da iki kardeş arasında çıkan kavganın ardından kurşuna dizilen solucanlar

* Almanya, Saarbrücken’de 3 Ekim 2006’da bir hırsızlıktan sonra camı kırmak için kullanılan bir taş üzerinde

* Mart 2007’de Yukarı Avusturya, Gallneukirchen’deki bir gözlükçü dükkanında hırsızlıktan sonra

* 2003-2007 yılları arasında Almanya, Hesse, Baden-Württemberg ve Saarland’da meydana gelen 20 otomobil ve motosiklet hırsızlığından sonra;

* tirol, avusturya; ve Yukarı Avusturya, 30 Ocak 2008’de Heppenheim, Almanya’da öldürülen üç Gürcü’nün cesetlerini taşımak için kullanılan bir arabada

* 22 Mart 2008 gecesi, Almanya, Niederstetten’de kullanılmayan bir halka açık yüzme havuzunun çalınmasından sonra

* Mart ve Nisan 2008’de Almanya’da dört ev işgalinin ardından quierschied (iki kez), tholey ve riol;

* 9 Nisan 2008 gecesi oberstenfeld-gronau’da bir daireye zorla girdikten sonra

* 9 Mayıs 2008’de saarhölzbach’ta bir kulüp binasında bir kadının soygunundan sonra

* Ekim 2008’in sonunda Almanya’nın Weinsberg yakınlarında ölü bulunan bir hemşire yardımcısının arabasında

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Korsanlarda Neden Mutlaka Bir Altın Küpe Bulunur?

Doktorlar Ameliyat Esnasında Neden Mavi ya da Yeşil Önlük Giyiyorlar? #doktorlar #doktor #tıp