in , ,

Tarihte Söylenmiş Ve İleri Görüşsüzlük Abidesi En Büyük 15 Gaf!

1. ”İnsanların evinde bilgisayar olması da ne demek oluyor? Bana kalırsa hiçbir insanın evine bilgisayar alması gibi geçerli bir sebebi olmayacaktır.” (Digital Equipment Corporation Şirket Başkanı Ken Olsen -1977)


2. ”Albert Einstein’ın şu deli uydurması teorileri sadece kirli bir bilincin saçmalıklarından ibarettir. Bu sözde fikirleri hiçbir bilim adamı tarafından kabul edilecek şeyler değildir.” (Doktor Walter Groß – 1940)


3. ”Maddelerin, makine biçimlerinin ve kuvvet biçiminin kombinasyonu ile gökyüzünde uçan ağır makinelerin yapılması tamamı ile imkansız olmasa da, bunun hiçbir değeri yoktur, hiçbir şekilde pratik değildir ve tamamen önemsiz bir uğraştır.” (Gök Bilimci Simon Newcomb – 1900)


4. ”Bu hayatımda duyduğum en saçma söz. Gerçekten ciddi misiniz? Bir aktrisin veya bir aktörün sesini kim, neden duymak istesin ki?” (Sessiz Sinema Yapımcısı Harry M. Warner 1927)


5. ”Bu günden itibaren artık hiçbir şey icat edilemez. Dünyada icat edilecek bir şey kalmadı.” Yine aynı yıl şu sözleri de söylemiştir; ”Artık bilimin bulacağı bir şey kalmadı, bilim artık tıkandı. Bulunacak her şey bulundu ve bize artık gerek yok.” (Patent Şirketi Başkanı Charles Duell – 1850’ler)


6. ”Otomobiller şimdilerde sadece geçici bir hevestir ve devamı getirilecek bir şey değildir. Ancak atlar hayat boyunca sürekli kullanılmaya devam edecektir.” (Bir banka müdürünün Henry Ford’a kredi başvurusu için verdiği yanıt – 1903)


7.  “Televizyon en geç 6 ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemezler.” (Century Fox’un Başkanı Darryl F. Zanuck – 1944)


8. ”Bilgisayarlar ileride günümüzden daha ağır olacaklar. Teknoloji geliştikçe her bir bilgisayar ortalama 1,5 ton ağırlığında olacak.” (Teknoloji Dergisi Popular Mechanics 1949)


9. ”Azıcık aklı ve eğitimi olan biri sesin kablolar ile bir yerden başka bir yere iletilmesinin mümkün olmayacağını bilir. Oldu ki iletildi, bu yine de hiç pratik bir buluş olmaz.” (Boston Post Gazetesi – 1865)


10. ”Alternatif akım ile çalışacak tüm sistemlerin kullanılmaya başlanmasının hiçbir mantığı ve gerekliliği yoktur. Bana göre alternatif akım kullanımı acil bir şekilde yasaklatılmalı.” (Nikola Tesla’nın Alternatif Akım projesi için Thomas Edison tarafından söylenmiş – 1889)


11. “Çok güzel bir buluşa benziyor ama Tanrı aşkına bunu kim, niye kullanmak istesin ki?” (ABD Başkanı Rutherford B. Hayes – 1876 yılında ilk telefonu gördükten sonra yaptığı yorum.)


12. “Havadan daha ağır bir nesnenin uçması mümkün değildir.” (Kraliyet Cemiyeti Başkanı, Lord Kelvin – 1895)


13. “Dünya düzdür ve belirli sınırları vardır. Bilim adamları ne derse desin, bu sınırlar vardır ve aşılmamalıdır.” (Hristiyan Kilisesi – 1600’lü yıllar)


14. “İnternet 1996 yılında tamamıyla çökecektir.” (İnternetin mucitlerinden Robert Metcalfe, 90’ların başı)


15.  “Topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki…”  (Popçu Serdar Ortaç – 2005)

Kaynak: 1 2


İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Ünlülerin Ölmeden Önce Söyledikleri Son Sözleri

Pablo Picasso’nun Efsaneleşmiş Hazır Cevapları

Sezar’ın Tokat’ta Söylediği Meşhur “Veni, Vidi, Vici” Sözünün Hikayesi

Dünyanın Dört Bir Yanından 20 İlginç Atasözü Ve Eğlenceli Çizimleri

[zombify_post]

Bir cevap yazın

Written by Tarık Cebeli

Dünyanın Dört Bir Yanından 20 İlginç Atasözü Ve Eğlenceli Çizimleri

İsimleri Türkçeleştirilince Havası Sönen 15 Yabancı Marka