SIRRI ÇÖZÜLMEMİŞ, KAFAYI YEDİRTEN 8 BÜYÜK GİZEM!!!

Araştırmacılar tarafından hala sırları çözülememiş olan 8 büyük gizem!!!


66
615 Paylaşım, 66 points

Tarihte yaşanılan belirli olaylar var ki teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin bu olayların gizemi hep akıllarda sual işareti bırakacak gibi görünüyor. İsimi üstünde tarihte yaşanmış olay deyip geçmeyin hala günümüzü etkileyen olaylar konusudur. İşte okuduktan sonra kafanızdan atamayacağınız 8 sır dolu olay.

1- Mu Kıtası

Mu kıtası, söylentilere konu olan 14 bin sene önce battığı öne sürülen efsanevi bir muasırlıktır. İddialara göre Mu’dan ayrılanlar Atlantis gibi muasırlıkları oluşturmuşlardır. Efsaneye göre Mu kıtası Asya ve Amerika kıtaları arasındaydı ve Avustralya’dan kat be kat daha büyüktü. Çok büyük bir muasırlık olan Mu muasırlığı M.Ö 12000 senelerinde bir yıkım neticesi battı.

2- Atlantis

Atlantis, Platon’un kitaplarında söz ettiği efsaneleşmiş bir kıta ve uygurlarlıktır. Atlantisten ilk kez Platon’un Timaeus ve Critias kitaplarında söz edilir. Platon’a göre Atlantis kıtası çok zengindi ve asil kişiler tarafından yönetilmekteydi. Muasırlık, Afrika ve Avrupa’nın Batı bölümünün birçoğunu fethetmişti. Platon, Atlantis’in M.Ö 9500 seneninde Atina’yı fethetmeye çalışıp muvaffak olamadığını ve bir gecede tüm muasırlığın suların altına gömüldüğünü ifade eder.

3- Karındeşen Jack

Karındeşen Jack , 1888 yılında, Londra’nın gecekondu mahallesi Whitechapel’da faaliyet göstermiş seri katildir. Tamamı hayat kadını olan kurbanlardan beşinin aynı kişi veya kişilerce öldürüldüğü netleşmiştir. Ancak Karındeşen Jack’e maledilmiş takriben 20 adet cinayet vardır. Cinayet dosyası cinayetlerden iki yıl sonra kapatılmıştır. Ancak günümüz İngiliz dedektifleri ve bilim insanları, çağdaş teknolojinin de yardımıyla hali hazırda cinayetleri aydınlatmaya çalışmaktadırlar. Günümüze kadar erişmiş tek fiziki delil, kurbanlardan birine ait olduğu öne sürülen şaldır. Bilhassa Karındeşen Jack’in polis merkezine yazdığı mektup efsaneleşmiştir.

4- Naacal Tabletleri

Nacaal, James Churchward tarafından ün kazanmış, var olduğu öne sürülen bir muasırlıktır. Nacaal’a değin hiçbir ilmi belirti olmasa da James Churchward’ın Batı Tibet’te bulduğu Nacaal tabletleri Atlantis ve Mu Muasırlığı esrarları yerine büyük kapılar açmıştır. Nacaal ilk defa Augustus Le Plongeon tarafından söz edildi. Le Plongeon 1896 yılında “Queen Moo and the Egyptian Sphinx” isimli yapıtında Nacaal’dan söz etti. Le Plongeon’a göre Nacaal Maya dininin misyonerleri olan bir halktı. Orta Amerika’da daha önceki ve kuvvetli bir muasırlıklardı. James Churchward ise 1926 yılında Nacaal’dan söz etti. Churchward’a göre Nacaal muasırlığının nüfusu 64 milyon idi ve 50 bin yıl yaşadılar. James Churchward Tibet’te bulduğunu öne sürdüğü Nacaal tabletlerinde okuduklarına göre Nacaal’ın muasırlığın beşiği olduğunu iddia eder. Mu muasırlığını da bu tabletler ışığında belirtir. 

5- Dyatlov Geçidi Olayı

Dyatlov Geçidi Olayı, Rus dağcıların Ural dağları eteklerindeki sır dolu ölümü olayıdır. 2 Şubat 1959 yılında, Rus dağcı on arkadaş, Ural dağlarının eteklerinde bulunan ve bölgenin yerli kabilesi Mansiler tarafından “Ölüm Dağı” olarak adlandırılan bölgede bir gecede sır dolu bir şekilde can vermişlerdir. Rus dağcılardan geriye ise, soğuktan kaskatı kesilmiş bedenleri, birinin koparılmış dili ve hiçbir darp izi olmamasına karşın kırık kaburga kemikleri ve kafatası kırılmış bir dağcı kalmıştır. Olay yerine, ekibin öncüsü olan Alekseievich Dyatlov’un hatırasına “Dyatlov Geçidi” isimi verilmiştir.

6- Mısır Piramitleri

Mısır Piramitleri, çoğunlukla Firavunların kabirleri olarak yaptırılmış yapılardır.  Bilinen en daha önceki piramit 3. Hanedan döneminde yaptırılmış ve mimar Imhotep tarafından tasarlanmış olan Basamaklı Piramittir. Piramitler vaktinde çalıştırılan işçiler, mimarlar ve bu sırrı bilen her kim varsa öldürülmüşlerdir. Bu gizemli yapılardan Keops Piramiti dünyanın 7 mükemmelinden birisidir.

7- Terracotta (Toprak Askerler)

Terra-Cotta Silahlı gücü, 1974 seneninde bir rençper tarafından bulunmuştur. Atları, at arabaları, okları ve bronz kılıçlarıyla 2 bin senedir yerin altında kalan bu “silahlı güç” arkeoloji dünyasında büyük heyecan yaratmıştır. Ancak heykellerin birbirine çok yakın olması, kırılgan ve kilden yapılmaları hasebiyle arkeologlar inceleme yapmakta zorlanmışlardır. Toprak Askerler aslında önceden 1920 yılında bulunmuştu; lakin askerleri gören köylü korkarak askerleri tekrar gömmüştü. Terra-cotta diğer bir ismiyle “Taş Askerler” 1974 yılında yeniden bölge halkından birileri kuyu kazarken hasbelkader fark edilmiştir. Çiftçiler kazdıkça fark etmişlerdir ki yerin altında yalnızca askerler değil, askerlerle beraber gerçeğine uygun boyutta yapılmış atlar, at arabaları, diğer savaş arabaları, silahlar ve hizmetkarlar da vardı.

8- 51. Bölge

“Başkan seçildiğiniz vakit insanların size sorduğu ilk sual, ‘51. Bölge’de ne olup bitiyor’ oluyor” Obama, oyuncu Shirley MacLaine ile konuşurken
51. bölge her vakit kurgu ve gerçek arasında gidip gelmiştir. Ta ki Amerika başkanı Barrack Obama “51. bölge” sözünü ağzına alıp bölgeyi resmileştirene kadar. 51. Bölge, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Las Vegas’ın 153 kilometre kuzeyinde, Groom Gölü yakınında olup Nevada Test2 Alanı ve Nellis Hava Kuvvetleri Alanı ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey hududunda bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 km. karedir. 51. Bölgeye yetkisiz hiç kimse alınmadığından daha üst düzey askeri görevlilerin öldürme yetkisi bulunmaktadır.


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

66
615 Paylaşım, 66 points