in

Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını Açıklandı

eni sezon başlamadan önce Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Heyeti, stadyumlara girmek için şart olan koşulları izah etti. Izahta, biletlerin nasıl alınacağından yarışma tarihi nedeniyle aşı takvimini bitirememiş kişilerin ne yapacağına kadar bir hayli noktaya değinilmiş.

Stadyumlara girişin diğer bir hayli alanda olduğu gibi belirli kısıtlamalara tabi tutulması, müsabakaları stadyumda izlemeyi seven çok sayıda kişinin bu tecrübeden bir müddet uzak kalmasına veyahut tam olarak bu tecrübesi yaşayamamasına neden olmuştu.

Gittikçe artan olaylarla beraber günlük hayatımızda her vakit dikkatli olmamızın gerektiği gibi izahlar yapılırken stadyumlardan uzak kalmış kişilerin beklediği asıl izah TFF Sıhhat Heyeti’ndan geldi. İşte stadyumlara giriş için ihtiyaç duyulan şartlar:

Süper Lig ve TFF 1. Lig için şartlar:

  • Seyircilerin stadyumlara girişleri, HES/Passolig entegrasyonu ile Passolig üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine Passolig’in erişmesine onay vermesi gerekmektedir.
  • HES uygulaması ile Covid-19 aşıları kontrol edilen ve HES’in onayladığı seyirciler stadyuma girebilirler.
  • Aşı olmamış ve Covid-19 geçirmemiş seyircilerin yarışma gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir.
  • Covid-19 geçirmiş ancak yarışma tarihi itibarı ile daha aşı takvimini bitirmemiş seyirciler HES onayı ile stadyuma girebilirler.
  • Seyircilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Süper Lig ve TFF 1. Lig için Passolig ile yapılacaktır.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

2021 YKS Sonuçları Açıklandı

PlayStation 5 Çıkışından Bugüne Ne Kadar Sattı