Razer’ın yeni kablosuz oyun fareleri inanılmaz pil ömrüne sahip

Razer ergonomik Basilisk oyun faresinin iki kablosuz versiyonunu duyurdu: Basilisk Ultimate ve Basilisk X Hyperspeed. Biri 149 dolar diğer 59 dolar değerinde..


72
15 Paylaşım, 72 points

Basilisk Ultimate, daha fazla özellik ve LED isteyen insanlar için tasarlanmış Razer’in birinci sınıf faresidir. Diğer seçenek olan Basilisk X Hyperspeed, Bluetooth ve 2.4GHz kablosuz bağlantıyı destekleyen sağlam ve konforlu bir fare ve gerçekten inanılmaz bir batarya ömrüne sahip. 

Özellikler açısından Basilisk X Hyperspeed daha fazla seçenekli bir fare olarak görülüyor. Fiyatı 59 dolar(149 TL), hem oyuncular hem de normal kullanım için çok popüler bir seçenek haline gelebilir.

Razer Basilisk Ultimate faresi kullanıcılara neler sunuyor?

Oyuncuların, ayarlanabilir dirençli kaydırma tekerleği, 11 programlanabilir düğmesi, altta PTFE (politetrafloroetilen) pedleri ve bir fare altlığı üzerinde daha yumuşak bir harekete izin veren pedleri ve 20.000 DPI sensörünü takdir edebileceği özelliklere odaklanıyor. Ultimate ayrıca, oyun sırasında imleciniz kazayla kırılmaya başladığında ayarlanabilir kaldırma ve iniş mesafelerine sahiptir ve şarj başına 100 saate kadar pil ömrüne sahiptir.

Ölü bir bataryaya sıkışmak istemiyorsanız, Razer ayrıca 169 (973 TL) dolara manyetik bir şarj dock paketi sunar. Hem dock hem de fare, Razer'ın Synapse yazılımını kullanarak istediğin gibi değiştirebileceğiniz Chroma LED aydınlatma ile kaplanmıştır. Dock, ayrıca satın alındığında 50 dolara (288 TL) mal oluyor.

Ultimate, dock'a veya bilgisayarınıza takılabilen 2.4GHz dongle ile birlikte gelir, ancak kutudaki Micro USB kablosuyla şarj ederken kablolu bir fare olarak kullanmayı seçebilirsiniz. Razer'ın ambidextrous Viper'ı gibi, dahili kabloda, fareyi dolaştırırken fare altlığınıza takılmaması için tasarlanan “Speedflex” örgüsüne sahip.

Razer’ın daha ucuz faresi Basilisk X Hyperspeed neler sunuyor?

59 dolarlık (340 TL) fiyat etiketinin sizi şaşırtmasına izin vermeyin. Basilisk Ultimate 16.000 DPI sensöre, seçkin bir düğme seçimine (6 adet) ve tıpkı Ultimate gibi, X Hyperspeed elinizde oldukça rahat hissediyor. Her iki farenin de oyun oynaması, neredeyse aynı performans gösteriyor gibi görünüyor. DPI ayarını büyük, kapsamlı hareketlere izin verecek şekilde ayarlayan mousepad’i olanlar, Ultimate'a daha fazla para harcamayı gerektiren küçük farklılıklar görebilir.

Basilisk X Hyperspeed'in daha pahalı kablosuz seçeneğinden daha iyi sahip olduğu şey, tek bir AA pil ile mükemmel bir pil ömrü getiriyor. Razer'e göre, pil ömrü 2.4 GHz kablosuzda 285 saate kadar veya Bluetooth açıkken 450 saate kadar değişmektedir. Her iki iddia da tek bir AA pil için inanılmaz, ve görünüşe göre, aylar olmasa bile, pilin bitmesi haftalar sürecek.

Başka bir özelliği de altındaki bir düğmeye dokunarak 2.4GHz kablosuz veya Bluetooth ile çalışabilmesidir. Cep telefonu kullanmadan önce kablosuz dongle'ı masaüstü bilgisayarınızdan açmayı unutursanız Bluetooth modunun kullanışlı olduğunu görebilirsiniz. Birinci sınıf farenin aksine, Basilisk X Hyperspeed yalnızca kablosuz bir faredir ve ayrıca bir Mikro USB bağlantı noktasına sahiptir. 2,4GHz ve Bluetooth ile çalıştığı için, olduğu gibi çok yönlüdür.

İkisi arasında seçim yapmak gerekirse, Basilisk Ultimate daha hassas bir sensöre, daha fazla düğmeye ve ince ayar yapılabilen bir kaydırma tekerleğine ve Chroma LED'lerin diğer Razer çevre birimleri ile senkronize edilmesi için daha iyi bir seçim olacaktır. Ancak bunlardan herhangi birine ihtiyacınızı yok ise, Razer'in 59 dolarlık (340 TL) faresi çoğu insan için yeterince iyi olacak gibi görünüyor


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

72
15 Paylaşım, 72 points