in

PlayStation 5 Çıkışından Bugüne Ne Kadar Sattı

Konsol camiasına getirdiği özelliklerle standartları oldukça yukarılara taşıyan ve tüketici kitleden de pozitif geri dönüşler almayı başaran PlayStation 5, piyasaya sürüldüğü günden bugüne 10 milyon birim satarak Sony tarihindeki en hızlı satan konsol unvanını kazandı.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin geçtiğimiz sene kasım ayında piyasaya sürdüğü PlayStation 5, yeni özelliklerle donatılmış kontrolcüsü ve geliştirilmiş depolama birimi gibi bir hayli özelliğiyle konsol camiasında büyük ses getirmiş, sunduğu tecrübeyle de oyuncuların beğenisini kazanmıştı.

Ama konsolun piyasaya sürülmesinden çok geçmeden ortaya çıkan çip krizi, bir hayli firmada olduğu gibi Sony’de de imalatın aksamasına neden olmuştu. Bu sebeple başarılı konsola gelen devasa talebi karşılamakta zorluk çeken Sony, çip krizine karşın 10 milyondan fazla PlayStation 5 satmayı başardı. Bu başarıyla beraber PlayStation 5, şirketin en hızlı satan konsolu oldu.

Nisanda 7,8 milyondu:

Piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren büyük miktarlarda PlayStation 5 satışı gerçekleştiren Sony, 18 Temmuz bakımından 10 milyondan fazla PlayStation 5 satıldığını duyurdu. Sony, en son nisan ayında PlayStation 5’in 7,8 milyon ünite sattığını izah etmişti. Satışa sunulmasının hemen peşinden çok da vakit geçmemiş olmasına karşın 10 milyona erişen PlayStation 5, satışları uzunca bir müddet diri tutacak gibi görünüyor.

Elbette konsol dendiğinde gelir kapısı çoğunlukla oyunlar oluyor. Bu konuda yeni konsolunun çıkış oyunlarından da veriler paylaşan Sony, Spider-Man: Miles Morales’in kasım ayından bu yana 6,5 milyon kopyadan fazla sattığını belirtti. Bunun yanında geçtiğimiz ay piyasaya sürülen Ratchet & Clank: Rift Apart da 1,1 milyon kopyadan fazla satarken Returnal, 560 binden fazla satmış.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını Açıklandı

Instagram, 16 Yaşından Küçüklerin Hesaplarını ‘Gizleyecek'