in

PETRONAS, Mercedes F1 Takımıyla Ayrıldığı İddiasını Yalanladı

Mercedes F1 takımı ile PETRONAS arasındaki en temel sponsorluk anlaşmasının sona erdiği ifadeleri yalanlandı. PETRONAS tarafından yapılan açıklamalarda, sponsorluk anlaşmasının geride bıraktığımız yıl uzatıldığı ve her iki ekibin çok daha iyi işler yapabilmek için çalışmaya devam edeceği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Mercedes Formula 1 Takımı ile takımın en temel sponsoru olan PETRONAS arasındaki anlaşmada sona gelindiğinden bahsetmiştik. İddialara göre Mercedes, yoluna bundan sonra Saudi Aramco ile devam edecekti. Ancak bu durum, resmen yalanlanmış durumda.

PETRONAS tarafından yapılan açıklamalarda, böyle bir durumun söz konusu bile olmadığı ifade edildi. Mercedes ile PETRONAS arasında uzun senelerdir devam etmekte olan bir iş birliği olduğunu dile getiren yetkililer, anlaşmanın geride bıraktığımız yıl uzatıldığını ve Mercedes’in en temel sponsoru olmaya devam edeceklerini belirttiler.

10 senedir devam etmekte olan iş birliği, bundan sonra da sürdürülecek

PETRONAS tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

PETRONAS ve Mercedes, 2010’dan beri her iki taraf için de karşılıklı yarar sağlamakta olan uzun süreli bir iş birliği ilişkisi içinde. Geçtiğimiz yıl PETRONAS anlaşmasını çok senelik bir döngü için bir kez daha uzattı ve Mercedes’e yüksek performans sunmak için beraber çalışmaya devam edecek.Malezya hükümeti tarafından kurulmuş olan ve ülkenin tüm petrol ve doğalgaz kaynaklarından sorumlu şirket olan PETRONAS, 50 000 dolayında çalışanı bulunan dev bir oluşum olarak bilinmekte. Fortune Global 500 listesinde de kendine 75. Sıradan yer bulan PETRONAS, pandeminin de etkisiyle daha fazla zarar etmemek için MotoGP’den ayrılacağını açıklamıştı. Ancak gelen son haberler, şirketin Formula 1 ve Mercedes desteğinin tam gaz devam edeceğini gözler önüne seriyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Leave a Reply

Written by Yalı Çapkını

David Beckham, Katarla 180 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Türkiye'de Trafiğe Kayıtlı Kaç Milyon Araç Var ?