in

Otomotiv Sektörü de Delta Varyantından Etkilendi:

Japon otomobil devi Toyota, Delta varyantından dolayı yedek parça tedariğinde mesele yaşaması neticeninde imalata bir müddetliğine ara vereceğini duyurdu. Izah eden bilgilere göre Toyota’nın Tayland’da bulunan fabrikası, 21-28 Temmuz tarihleri arasında imalata ara verecek.

Bildiğiniz üzere Delta varyantı, SArsA-CoV-2 virüsünden çok daha hızlı dağıldığı için hem dünyanın dört bir yanındaki insanların sıhhatini tehlikeye atıyor hem de bir hayli sektörü derinden etkiliyor. Yeni varyanttan etkilenen sektörlerden birisi de otomotiv sektörü oldu. COVID-19 pandemisi hasebiyle oluşan çip krizi yüzünden zor zamanlar geçiren otomobil sektörü, bu sefer de Delta varyantı yüzünden yedek parçada sıkıntı yaşamaya başladı.

Yedek parça tedariği ile ilgili en çok etkilenen markalardan biri, Japon otomobil devi Toyota oldu. Şirket, salgın yüzünden uygulanan kapanma önlemleri neticeninde yedek parça konusunda tedarik sıkıntısı çektiğini ve bu yüzden 21-28 Temmuz arası imalata ara verdiğini izah etti.

Imalatın 28 Temmuz’dan sonra başlayıp başlamayacağı daha belli değil

Pandemi sebebiyle zor vakitlerden geçen Toyota Motor’un Tayland’da bulunan fabrikasının senelik imalat kapasitesi 760 bin adet, ancak ne yazık ki şirket COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020 seneninde yalnızca 440 bin otomobili üretim bandından indirebilmişti. Şirket, yakın bir vakitte değişik bir fabrikadan elektrikli otomobilleri için kablo tesisatları tedarik etmek istemiş, ancak fabrikanın salgın nedeniyle kapanması yüzünden siparişlerini teslim alamamıştı.

Şimdi de Delta varyantı yüzünden yedek parçada sıkıntı yaşayan Toyota Motor, 21-28 Temmuz tarihleri arasında Tayland’daki fabrikada imalatın durdurulacağını, ancak imalatın tekrar 28 Temmuz’da başlayıp başlamayacağından emin olamadıklarını ifade etti. Şirket, 28 Temmuz’a kadar yine değerlendirme yapılacağını, yalnızca belirli şartlar yerine getirildiği takdirde imalata yeniden başlayabileceklerini belirtti. 

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Jüpiter'in Yeni Bir Uydusu Daha Keşfedildi

BioNTech Aşısının Doz Arası İdeal Bekleme Süresi