in , , ,

Ormanda Maymunların Büyüttüğü Kadın “Marina Chapman”

Marina Chapman, Kolombiya’da doğmuş fakat doğum tarihini bilmiyor ve 1950’li yıllarda doğunu tahmin ediyor. Yaklaşık beş yaşındayken köyünden kaçırılmış sonra daha sonra anlamadığı bir nedenle ormanda serbest bırakılmış.

Beş yılını yağmur ormanında kapuçin maymunlarıyla geçirdiğini söyleyen Chapman, çaresizce ormanda beklerken bir maymun grubuyla karşılaşır. Zamanla güçlenerek onlar gibi ağaçlarda uyumuş ve zamanla maymunlarla iletişim kurmaya başlamış. Meyve ve çeşitli yemişler yiyerek hayatta kalır. Zamabla elleriyle kuş ve tavşan yakalamayı öğrenir.


Chapman, beş yılın sonunda avcılar tarafından bulunduğunda konuşmayı bile unutmuştu. Kurtulduğunu zanneti fakat avcılar onu Cúcuta’da bir genelevde sattı. Dayak ve işkenceye maruz kalan Chapman oradan kaçtı sonra kendini şehirde bir çete için çalışan sokak çocuklarının arasında bulur ve köle olarak bir mafya ailesine satılır.

Marina, Luz adını alır ve satıldığı ailenin yanında hizmetçilik yapmaya başlar. Çalıştığı evin komşuları çok kötü koşullarda çalıştırıldığını görür ve aileninde izniyle evlat edinmeye karar verirler.


Chapman, 1978’de yeni ailesiyle birlikte İngiltere’ye göç ederler. Bradford şehrinde yeni yaşamına devam eder ve John Chapman’la tanışıp evlenir. Hala Bradford’a yaşayan Marina Chapman’ın 2 çocuğu olur.

Chapman hayatını kızı Vanessa’nın yardımıyla kaleme alır fakat hikayesinin doğru olmadığına inanan için birkaç yayıncı tarafından reddedilir. En son 2013’te bir yayıncı ikna olur ve “The Girl With No Name” adlı kitabı basar. Piyasaya çıkan kitap büyük ses getirir.

Chapman’ın inanılmaz hayat hikayesi yine 2013 yılında National Geographic yapımı olan “Woman Raised By Monkeys” isimli belgesele de konu olmuş.

Kaynak:1 2 3


İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

İnanılmaz Yetenekleriyle “Rain Man” Filmine İlham Olan “Kim Peek”

Kırmızı Bir Ataş İle Başladığı Takaslar Sonunda Ev Sahibi Olan Adam!

Uçak Dahil, Ne Bulursa Yiyen Garip Adam “Michel Lotito”

Geç Kaldığı İçin Titanik’e Binemeyen Tek Yolcu “Besim Ömer Akalın”

[zombify_post]

Bir cevap yazın

Written by Tarık Cebeli

Cumhuriyetten Bile Yaşlı, Türkiye’nin En Eski 10 Şirketi

Neden, Kapıdan Girdikten Sonra Odaya Niçin Girdiğimizi Unuturuz?