MİRAS KALAN EN ZENGİN HAYVANLAR !!!

"Acaba dünyada varlıklı hayvanlar da var mı" sualini getirdi. Evet, zengin hayvanlar var.


41
17 Paylaşım, 41 points

Forbes mecmuasının dev servetlere hükmeden zenginler listesini yayınlaması, akıllara “Acaba dünyada varlıklı hayvanlar da var mı” sualini getirdi. Evet, zengin hayvanlar var:

Dünyanın en zengin on hayvanı ise şunlar:


GUNTHER (Alman kurt köpeği) Serveti 180 milyon dolar. Alman Kontes Karlotta Liebenstein, 1992’de tüm servetini köpeği Gunther III’e bıraktı. Gunther III ölünce de kalıtı Gunther IV’e kaldı. Gunther IV bir malikhanede yaşıyor ve İtalya, Almanya ve Bahama Adaları’nda mülk sahibi.

KALU (Şempanze) Serveti 80 milyon dolar. Patricia O’Neill Kalu’yu Zaire’de bir ağaca bağlanmış olarak buldu ve alıp Cape Town’a götürdü. O’Neill can verdiğinde kocasına tek kuruş bırakmadı fakat, tüm serveti çok sevdiği Kalu’ya gitti.

PEPE LE PEW, HATIRA ve FRANKIE (İki kedi ve bir köpek) İsmi hálá bilinmeyen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’li bir kadın, beslediği üç hayvana 16.2 milyon dolar kalıt bıraktı. İki kedi ve köpek, hali hazırda San Diego’da çok büyük bir hanede yaşıyor.

TROUBLE (Köpek) Serveti 12 milyon dolar. Kısa bir müddet önce can veren “oteller kraliçesi” Leona Helmsey’nin “Maltese Terrier” cinsi dişi köpeği. Trouble, çok sayıda reklamda Leona Helmsley ile beraber bulunmuştu. Bir milyarder olan Helmsley, torunlarından ikisine hiç kalıt bırakmadı.

FLOSSIE (Köpek) Serveti 3 milyon dolar. Film yıldızı Drew Barrymore’un Labrador karışımı köpeği. Flossie, altı sene önce bir yangını haber vererek Drew Barrymore ve daha önceki eşinin hayatını kurtardı. Flossie, Hollywood zenginlerinin yaşadığı Beverly Hills’te yaşıyor ve üç milyon dolarlık bir banka hesabı var.

TINA ve KATE (İki köpek) Servetleri 900 bin dolar. İngiliz bir kadın olan Nora Hardwell, 90. doğum gününden bir gün önce tüm servetini Collie karışımı iki köpeğine biraktı.

TINKER (Siyah kedi) Bir sokak kedisi olan Tinker’ın hayatı İngiliz Margaret Layne ile tanışınca değişti. Margaret Layne, üç odalı evini ve 200 bin dolar parasını Tinker’a bıraktı. Layne, Tinker’a can verinceye kadar ne tür yemek verileceğinin direktifini bırakarak can verdi.

PORGY, PRIDE, JOY ve RONALD (Dört kedi) İngiliz teşebbüsçü Christina Foyle, dört kedisi için Essex’te 140 bin dolarlık bir hane bıraktı.

MINNIE (Köpek) Amerikalı varis Doris Duke köpeği Minnie’ye 100 bin dolar bıraktı.

SILVERSTONE (Kaplumbağa) Christina Foyle, dört kedisinin yanı sıra 50 yaşını geçen kaplumbağasına da 34 bin dolar bakım parası bıraktı.


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

41
17 Paylaşım, 41 points