in

Milli Eğitim Bakanı'ndan LGS İddiaları ile İlgili Açıklama:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Haziran’da gerçekleştirilen LGS konusunda bir izah yaptı. Bakan Selçuk, imtihanla alakalı iddiaların asılsız olduğunu ve imtihanın iptal edilmeyeceğini izah etti. İddialara göre imtihan hem zor hem müfredat dışı sualler içeriyor hem de bir yayınevinin tecrübe sınavı suallerine çok benziyordu.

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın 6 Haziran 2021’de gerçekleştirdiği “Liselere Geçiş Sınavı” (LGS) bir takım tartışmalara kapı aralamıştı. Bazı kesimlerin iddialarına göre bu sınav hem çok zordu hem de sınavdaki bir takım sualler, “Sinan Kuzucu Yayınları” isimli yayınevinin tecrübe sınavı kitaplarında bulunuyordu. Ayrı olarak müfredat dışından sualler da sorulmuştu. Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şimdi konuya açıklık getirdi.

Uğur Bayraktutan ile İsmail Koncuk isimli milletvekillerinin mevzubahis iddiaları TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI gündemine taşıması ve bu bağlamda bir sual önergesi vermesi üzerine Ziya Selçuk, konuyla alakalı izahlarda bulundu. 

Ziya Selçuk: Sınav iptal edilmeyecek

Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda, iddialar net bir dille reddedildi. Bilhassa de sınav suallerinin benzerliğine ait iddialarda sert çıkan Bakan Selçuk, bu iddianın hiçbir somut dokümana dayanmadığını izah etti. Ulusal Eğitim Bakanı, imtihanın iptal edilmeyeceğini de açık bir dille dile getirdi.Ziya Selçuk tarafından yapılan izahlar, imtihana girmiş olan 1 milyon 243 bin 801 talebeyi direk etkiliyor. Aynı zamanda, sınav neticelerinin zaten izah ettiğini, başka bir deyişle pek çok talebenin bu vaziyeti zaten kabul etmiş vaziyette olduğunu da belirtmekte yarar var. Talebeler şu sıralar, aldıkları puanla girecekleri liselerin hangisi olacağı konusuna yoğunlaşmış vaziyetteler.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Aşı, Netflix'e Yaramamış:

Mastercard, Kripto Para Ödeme Sistemi Kurdu