in

Meyve Sinekleri Nasıl Oluşur ve Nasıl Giderler?

Meyve sinekleri nasıl oluşur?

meyve sinekleri (drosophila melanogaster) meyvenin içinden gelmez; daha ziyade, mutfak tezgahınızdaki meyveler olgunlaşmaya başladığında dışarıdan gelirler. “Ama bütün kapılarım ve pencerelerim kapalı, nasıl içeri girebilirler?” Dediğini duyabiliyorum…
meyve sinekleri o kadar küçüktür ki, pencerelerin veya kapıların etrafındaki en küçük boşluklardan girebilir ve hatta bir pencere perdesinden bile uçabilirler. bir meyve olgunlaştığında veya bozulmaya başladığında fermente olmaya başlar ve meyve sineklerini çeken alkol üretir. Sinekler fermente meyveleri yerler ve bu süreçte birkaç saat içinde larvaya dönüşen yüzlerce yumurta bırakırlar. Daha önce şehir dışına çıktıysanız ve tezgahın üzerine bir kase olgun meyve bıraktıysanız, bunu çok iyi bilirsiniz; Döndüğünüzde mutfağınız adeta bir meyve sineği şenliği oluyor. Bu arada eğer meyve çürümeye başladıysa marketten eve bir meyve sineği bile getirebilirsiniz. Meyve sinekleri, diğer tatlı, şekerli maddelerin yanı sıra üreme alanı olarak meyveleri çektikleri için meyve sineği olarak adlandırılır. Muzlar özellikle meyve sinekleri için çekicidir, ancak dışarıda oturduğunuz herhangi bir gazoz veya alkol şişesi de onları çekebilir. ve bir meyve sineği istilası ile uğraşıyorsanız; Bu, böceklerin evinizde üremeye başladığı ve yumurtalarını meyvenin derisinin altına ve fermente likör şişelerine bıraktığı anlamına gelir. Meyve sineklerinin üreyebileceği tek yer meyve ve likör değildir. Sineklerin yumurtalarını bırakmaları için gerçekten yaygın olan diğer bir yer de çöp kutuları, çöp öğütücüleri ve hatta lavabolardır. Kısacası, nemli ve düzenli olarak organik madde toplayan herhangi bir yer.

Meyve sinekleri nasıl gider?

Evinizdeki meyve sineklerinden kalıcı olarak kurtulmak için şu 5 adımı izleyin:

– potansiyel üreme yüzeylerini silin. Tüm kabin yüzeylerini iyice silin.
– Mutfağınızdaki giderleri temizleyin.
– tuzak kurun. (Nasıl yapıldığını aşağıda anlatacağım.)

Ne yazık ki, evi temizlemek tüm sorunlarınızı çözmeyecektir. Orkin haşere kontrol firmasına göre, meyve sinekleri bir seferde 500’e kadar yumurta bırakır ve yaşam döngüsü yaklaşık 25 gündür. yani aklınıza gelebilecek tüm potansiyel üreme alanlarından kurtulmuş olsanız bile, bazıları hala hayatta kalmış olabilir. inanç durand mutfak, etkili bir meyve sineği tuzağının özü şudur; Bunun “sinekleri cezbettiğini ve dışarı çıkmalarını zorlaştırdığını” açıklıyor. yani evde yapması en kolay meyve sineği tuzağı aynı zamanda en basitidir. yani; sadece bir kavanozu veya bardağı elma sirkesi, biraz bira veya biraz şarapla doldurun, plastik sargıyla örtün, bir lastik bantla sabitleyin. Meyve sineklerinin girmesi için küçük bir delik açın, ancak rahatça dışarı çıkamayacakları kadar küçük olduğundan emin olun. bir dahaki sefere meyve sineklerinin yığılmasını izlemek ve meyve sineği probleminizin çözüldüğünden emin olmak.

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Bankacılık İlk Olarak Ne Zaman ve Nerede Ortaya Çıktı?

OSCAR ÖDÜLLERİ NASIL ORTAYA ÇIKTI? ÖDÜL TÖRENLERİNDEN İLGİNÇ DETAYLAR #oscars #oscar #oscars2022