in

Messi, Ücretinin Büyük Bir Bölümünü Kripto Parayla Alacak

Barselona futbol kulübünden Paris Saint Germain’e transfer edilen Lionel Messi’nin bonservisinin bir kısmını kripto para cinsinden alacağı açıklandı. Tutar hakkında resmî bir açıklama bulunmasa da Arjantinli futbolcunun yaklaşık olarak 30 000 000 dolarlık bir tutarı PSG’nin taraftar token’ıyla alacağı söyleniyor.

Uzun senelerdir Barcelona futbol kulübünde oynamakta olan Arjantinli futbolcu Lionel Messi, geride bıraktığımız günlerde Paris Saint Germain’e transfer oldu. Ünlü futbolcunun transferi dünya gündeminde yer edinirken, olayın dikkat çekici bir ebatı daha ortaya çıktı. Messi, PSG ile imzaladığı kontrattan doğan transfer ücretinin bir kısmını kripto para cinsinden alacak.

Kripto para deyince aklımıza öncelikle Bitcoin, Ethereum gibi birimler geliyor fakat bilindiği gibi artık pek çok futbol kulübünün kendisine ait fan token’i mevcut. Messi de alacağı ücreti PSG’nin tokeni üzerinden alacak. Messi’nin ücreti 30 000 000 dolarken kripto para ile ödenecek bölümün ne kadar olduğu bilinmiyor.

Messi’nin transfer ihtimali bile PSG token’ının değerini artırmıştı

Topluma, hatta dünyaya mâl olmuş kişilerin kripto paralarla ilgili attığı adımlar borsada bir hayli büyük etkiler yaratmakta. Bunun en çok ilgi çeken örneklerinden biri, Elon Musk’ın Bitcoin ile alakalı yapmış olduğu paylaşımlarla Bitcoin’in yükselişi ya da düşüşü olmuştu. Takdir edersiniz ki Messi’nin PSG’ye transfer olması da bu token’ı piyasalarda uçuşa geçirmiş durumda.

Arjantinli futbolcunun sadece transfer ihtimaliyle bile PSG’nin taraftar token’ı %130 değer kazanmış ve alım-satım hacmi 1,2 milyar doları aşmıştı. Socios.Com’un token platformunun bir parçası olarak 2020 Haziran ayında borsada yerini alan PSG taraftar token’ı piyasaya çıktığında birim başına 2 euro’dan işlem görmekteyken şu an için birim değeri 41 doları aşmış durumda.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Messi'nin Göz Yaşlarını ve Burnunu Sildiği Mendil Satışa Çık

Elektrik Üretiminde Güneş'in Payı Yüzde 7,5 Yükseldi