in

Mastercard'dan Büyük Kripto Adımı:

Mastercard’ın ödeme sistemine kripto paralar da dahil oluyor. Bu yeni değişiklik için Mastercard’ın, kripto para kuruluşu olan Bakkt ile çalışacağı ifade edildi.

Mastercard, kendi ödeme sistemine kripto para birimlerini de katmaya hazırlanıyor. Foreks’in yaptığı habere göre Mastercard; yakın bir gelecekte kendi müşteri ağında bulunan banka ve kuruluşlara, kripto paraları ürünlerine dahil etme olanağı sağlayacak.  

Foreks, bu yeni program çerçevesinde kripto para kredi kartları, ödül kartları, banka kartları, ve Bitcoin cüzdanlarının da sisteme dahil edileceğini belirtti. Mastercard’ın, sistemin çalışması için bir kripto para kuruluşu olan Bakkt ile beraber çalışacağı aktarıldı.

Mastercard’ın bugüne dek dijital varlıklara karşı muhafazakar bir duruşu vardı

Dijital varlık girişimi Bakkt bugün, Mastercard ile, bankasına ve Bakkt tarafından desteklenen fintech ortaklarına kripto para birimi hizmetleri sunmayı da içeren ayrıntılı bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklıkla beraber artık Mastercard müşterileri, Bakkt’ın sağlamış olduğu çözümler  ödül olarak kripto para birimleri sunabilecek ve dilerlerse ödül puanlarını kripto para birimleriyle takas edebilecek.

Yeni anlaşma hakkında açıklamada bulunan Mastercard’dan Sherri Haymond “Bakkt ile beraber ve ilkeli inovasyon yaklaşımımıza dayanarak, ortaklarımızı sadece dinamik dijital varlık alternatifleri sunma konusunda güçlendirmekle kalmayacak, hemde farklı müşteri tecrübeleri sunacağız” diye konuştu.  Şimdiye kadar dijital varlıklara karşı daha muhafazakar bir duruş benimsediğini göz önünde bulundurduğumuzda bu gelişmenin, Mastercard için nispeten çok büyük bir adım olduğu söylenebilir. Bir süredir kripto para borsalarının müşterilerine kripto para kartları sağlamakta olan Mastercard, yeni anlaşma ile beraber bu durumu borsaların ötesine taşıyacak gibi görünüyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Benzine 48 Saat İçinde İkinci Zam:

Tesla'nın Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Aştı: