in

Koronavirüsün Beyni Küçülttüğü Ortaya Çıktı:

Birleşik Krallık’ta 45 bin kişinin verisini inceleyerek, covid-19ün beyinde küçülmeye yol açtığını tespit edildi. Araştırmayı değerlendiren bilim adamları, sonuçların endişe verici olduğunu, böylesi bir durumun etkilerinin çok korkutucu olabileceğini ifade ediyorlar.

Birleşik Krallık’ta covid-19 ile alakalı dikkati çeken bir araştırma yapıldı. Tam 45 bin kişinin covid-19 pandemisinden önce çekilmiş beyin görüntüleme verilerini inceleyen bilim adamları, bu bireylerden covid-19e yakalanmış olanları tespit ederek, yeni bir beyin görüntüleme işlemi daha uyguladılar. Elde edilen yeni verileri eskileriyle kıyaslayan uzmanlar, çarpıcı sonuçlara ulaştı.

Yapılan araştırmalar neticesinde, COVID-19 hastalığının beyinde küçülmeye yol açtığı ortaya çıktı. Öyle ki hastalığa yakalanmadan önce hiçbir sorunu olmayan insanların beyinlerindeki gri madde, hastalığa yakalandıktan sonra seyrelmişti. Frontal lob ile temporal lobda daha fazla kendisini gösteren incelme, bilim camiasını endişelendirmeye başladı. Uzmanlar, hakem heyetlerine sundukları araştırmanın onay almasıyla, daha fazla açıklama yapılacağını duyurdular.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Leave a Reply

Written by Yalı Çapkını

Ekmeğin Küflü Kısmını Kesip Kalanını Yemek Ne Kadar Sağlıklı?

Kanye West Adını Değiştirdi: Sen Kısaca “Ye” De