in , ,

Kırmızı Bir Ataş İle Başladığı Takaslar Sonunda Ev Sahibi Olan Adam!

1979 Kanada doğumlu Kyle Macdonald, kırmızı bir ataş ile başladığı takas yolculuğunun 14. aşamasında sonra bir mucizeyi gerçekleştirmiş ve müstakil bir ev sahibi olmuş.

Hikaye 2005 yazında, Kyle Macdonald isimli Kanadalı bir gencin, internette bir blog açması ve elindeki kırmızı ataşı herhangi bir şeyle takas etmek istediğini söylemesiyle başlıyor. 

Talebine Kanada’dan iki kız arkadaş olumlu dönüş yapar ve Kyle, elindeki ataşı, balık şeklindeki bir kalemle takas eder. Bu kalemi de aynı şekilde takasa açan Kyle, vakit kaybetmeden onu el yapımı bir garip bir kapı tutacağı ile değiştirdi.

Devamında ise, bu garip eşyayı eski bir mangalla değiştirir. eski mangalı jeneratöre, jeneratörü bira fıçısına, bira fıçısını küçük bir kar aracına dönüşür. Olaylar bundan sonra daha da renkli bir hal alır. çünkü son takasını bir talk show programcısıyla yapar ve bu takas onun tanınmasını sağlamış oldu.

Elindeki kar aracını 2 kişilik kısa bir tatille değiştiren Kyle durmaz. Tatil kuponunu ikinci el bir kamyonetle, kamyoneti bir plak anlaşması ve gidiş-dönüş uçak biletiyle, stüdyo anlaşması ve uçak biletlerini ise, phoenix’teki bir evde 1 yıl boyunca kira ödemeden konaklama hakkıyla değiştirir.

Sonrasında gelişen olaylar sayesinde “metalin babası” sıfatıyla anılan Alice Cooper’la tanışan Macdonald, kendisinden bir akşam yemeği sözü alarak bunu da takasa açar.

KISS hayranı biri bu ilanı görüp kendisine KISS logolu bir kar küresi vermeyi teklif etti. Çoğu insan bu takasın çok kötü olduğuna dair yorumlar yapsa da Macdonald, değer kavramının göreceli olduğunu söyler. Kendisini ev sahibi yapan da bu kar küresiydi.

Yönetmen Corbin Bernsen ünlü kar küresi koleksiyoncularından biriydi ve bu küreyi gördüğünde ona karşılık filminde bir rol teklif etti. Kyle tam Holywood’da oyuncu olacakken, son olarak, bütün bu takasları medyada takip eden, Kanada’da Saskatchewan eyaletinden bir bölge yöneticisi ve sakinleri, mahallelerindeki kullanılmayan bir evi restore ederek, elindeki rol karşılığında bu evi teklif ederler.

Kyle Macdonald böylece, 25 sentlik bir ataç sayesinde güzel bir eve ve birçok yeni arkadaşa sahip olur ve  hikayesi mutlu son ile biter. Kyle TEDx Talks’a hikayesini anlatmak için davet edilir;

Kyle , TEDx konuşması sözlerle bitiriyor: “İşte tüm bu olanlar insanların evet demesiyle başladı. Hadi bir şeyler yapalım! Hadi birlikte harekete geçelim ve neler olacağını görelim! Ve işte tüm bunlar kırmızı minik bir ataç ile başladı.”

Kaynak: 1 2

[zombify_post]

Bir cevap yazın

Written by East

Üç Maymun Sembolünün Bilinmeyen Yönleri Ve Anlamı

İtalya’daki Türk Köyü “Moena” Ve İlginç Hikayesi