in

Kanye West Adını Değiştirdi: Sen Kısaca “Ye” De

Dünyanın önde gelen rapçilerden Kanye “Omari” West, 2018 senesinden beri ismini yalnızca “Ye” olarak değiştirmek istiyordu. Ünlü rapçinin isteği nihayet yerine geldi ve geride bıraktığımız ağustos da açtığı isim değiştirme davası sonuçlandı. Yıllardır ‘Kanye West’ olarak bildiğimiz rapçinin yeni ismi ‘Ye’ oldu.

Geçtiğimiz aylarda Donda isimli albümüyle büyük ses getiren ünlü rapçi Kanye West, 2018 senesinde paylaştığı “Eski adı ile Kanye West, artık Ye” tweetiyle adını “Ye” ile değiştirmek istediğine dair ilk sinyalleri vermişti.

İsmini Ye ile değiştirme takıntısının İncil’den kaynaklandığını belirten ünlü rapçi, nihayet istediğine ulaştı ve geride bıraktığımız ağustos da açtığı dava, Los Angeles Yüksek Mahkemesi Yargıcı Michelle Williams tarafından resmen onaylandı.

İncil’de de yer alan Ye, sen demek?

West’in son zamanlarda epey gündemde olduğunu söyleyebiliriz. Eşi Kim Kardashian ile sancılı bir boşanma sürecinden geçen West, Donda albümünden sonra Berlin ve Venedik’e gitmiş, bir yakınlarının düğünlerinde kısa bir performans sergilemiş ve yüzünde oldukça garip bir maskeyle görüntülenmişti.

West, 2018 senesinde vermiş olduğu bir röportajda İncil’de en sık kullanılacak olan kelimelerden bir tanesi olan Ye’nin “sen” manasına geldiğini belirterek, “Yani ben, senim. Ve ben bizim. Bu biziz. Tek kişi manasına gelen Kanye olmaktan ziyade daha çok kim olduğumuzun bir yansıması olan Ye olmak istedim” ifadelerini kullanmıştı.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Written by Yalı Çapkını

Koronavirüsün Beyni Küçülttüğü Ortaya Çıktı:

UYKUSUZ GECELERİN OYUNU! CHAMPIONSHIP MANAGER EFSANESİ