in

Jeff Bezos’un ‘Ölümsüzlük’ Yatırımları Devam Ediyor:

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Jeff Bezos, yaşlanma karşıtı bir proje olan ‘Altos Labs’a yatırım yapmaya devam ediyor. 3 milyar dolardan fazla fon alınan projede Nobel ödüllü bilim insanlarından oluşan bir ekibin çalışacağı da haberler arasında. Ölümsüzlük, yaşlanmayı durdurmak, insan ömrünü uzatmak gibi konular yüzyıllardır araştırılmış; ancak henüz kesin bir sonuca varılamayan konulardır.

Dünyanın en zenginleri de bu konulara yatırım yapmaya ve insanlık için ‘çığır açan’ gelişmeleri ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Amazon’un kurucusu ünlü milyarder Jeff Bezos da bu kişiler arasında yer alıyor. Bezos daha önce, yaşlanmayı tersine çevirmeyi hedefleyerek bir tür ölümsüzlük bulmaya çalışan ‘Altos Labs’ adlı bir şirkete yatırım yapmaya başlamıştı. SpaceX CEO’su Elon Musk bile konuya dahil oldu ve Bezos’un yatırımlarıyla alay etti, “İşe yaramazsa ölümüne dava açar.” Şimdi bu proje kapsamında yeni haberler gelmeye başladı ve yaşlanmayı durdurmak için alanında en iyi bilim adamlarından oluşan bir ekibin kurulduğu açıklandı.

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Gün Geçtikçe Tükeniyor:

Instagram’a Paralı Abonelik Sistemi Geliyor: