in

Instagram, 16 Yaşından Küçüklerin Hesaplarını ‘Gizleyecek'

Sosyal medya devlerinden Instagram, bundan sonra uygulamaya kaydolmak isteyen 16 yaş altı kullanıcıların hesaplarını direk saklı hesap haline getirecek. Ayrı olarak Instagram ile beraber Facebook, reklam verenlerin 18 yaş altındaki kullanıcıların verilerini izlemesini de engelleyecek.

Facebook’un sahip olduğu sosyal medya platformu Instagram, uygulamayı genç kullanıcılar için daha güvenli bir hale getirmek ismine çalışmalar yapmaya devam ediyor. 1 milyarı aşkın kullanıcıya sahip platform, 16 yaşından küçük kullanıcıların açtıkları yeni hesapları doğrudan gizli hesap haline getireceğini izah etti.

Uygulamaya getirilecek yeni aktüellemeyle birlikte reşit olmayan kullanıcıların hesapları, dolaysız gizli bir şekilde Instagram’da yayınlayacak. Şirket, bu arada Facebook ile birlikte reklam verenlerin reşit olmayan kullanıcıları amaçlamasını de yeni aktüellemeyle beraber engellemeye başlayacaklarını belirtti.

Reşit olmayan kullanıcıların hesapları doğrudan saklı hesap haline getirilecek

Çoğu kişi yalnızca zaman geçirmek için kullansa da Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformları, son derece tehlikeli bir yer haline gelebiliyor. Yetişkinlere göre kandırması daha kolay olan küçük çocuklar, internet aleminde en zarar gören isimlerinden biri haline geliyor.

Gençlerin uygulamayı daha güvenli bir şekilde kullanmasını amaçlayan Instagram, bundan sonra 16 yaşından küçük kullanıcıların açtıkları yeni hesabı direk saklıya alacağını ifade etti. Şirket, bu yaş sınırlamasının ülkelerin reşit olma yaşına göre farklık gösterebileceğinin de vurguladı. Bu izaha göre ülkemizde bu özellikten etkilenecek yaş hududu 18 ve altı olması olası gözüküyor.

Yapılan izahlara göre hesaplar her ne kadar doğrudan saklı şekilde açılacak olsa da kullanıcıların bunu değiştirme olanağı her vakit olacak. Başka bir deyişle reşit olmayan kullanıcılar, hesapları gizli olarak açılsa dahi uygulamanın ayarlar bölümünden bunu değiştirebilecek. Aynı zamanda Instagram, önceden kaydoldan ve 16 yaşı geçmemiş kullanıcıların hesaplarını gizlemeleri için teşvik edici iletiler da göndereceğini izah etti.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

PlayStation 5 Çıkışından Bugüne Ne Kadar Sattı

Binance, Günlük Para Çekme Limitini 40 Kat Düşürdü