in

İlişkinin Her Şey Demek Olmadığını Gösteren Dizi Karakterleri

Yalnızlık, bazı vakit mutluluğa giden yolda bir adım bir takım vakit da asıl varış noktası olarak görülür. Önceden gerçek aşkı bulmak, sonsuz mutluluğa erişmek gibi kabul edilse de son zamanlarda aynı şeyi söylemek pek de olanaksız. Kalabalıklaşan dünyayla beraber her geçen gün daha fazla insan yalnızlığı seçiyor. Bu değişimin tesirlerini bir hayli yapımda da görebiliyoruz. Bir hayli film ve dizi; özgüvenli, başarılı ve bekar karakterleriyle bizleri kendine çekiyor!   Mutluluğun ilişkilerden ibaret olmadığını gösteren, birbirinden kuvvetli bekar karakterleri sizler için araştırdık ve derledik. İşte aşkı bulamasa da hepimizin kalbini çalan 12 dizi karakteri…

1. Rebecca Bunch, Crazy Ex-Girlfriend

Aradığı mutluluğu erkeklerde bulamayınca çeşitli psikolojik rahatsızlıklarla savaşan Rebecca, çareyi kendisiyle ilgilenmekte bulmuştu. Romantizm takıntılı bu karakterin ilişkilerine ara vermesi ve içine dönmesi, alınabilecek en doğru kararlardan biriydi. Rebecca, bekar olmanın aslında o kadar da kötü olmadığını hepimize gösterdi.

2. Sansa Stark, Game of Thrones

Öncülüğü ve cesaretiyle hepimizi büyüleyen Sansa, dizinin ilk sezonlarında bugün olduğu o güçlü kadın değildi. Hayali bir prensle sonsuza dek mutlu yaşamaktı. Ancak başkentin kargaşası onu günden güne yedi bitirdi. Adım adım güçlenen ve gelişen bir karakterin finalde nikah masasına oturması, karakterin muvaffak olduklarını küçümsemekten başka bir şey olmazdı! Neyseki dizi bu şekilde son bulmadı.

3. Alexis Rose, Schitt’s Creek

Son sezonuyla hepimizi hüzne boğan Schitt’s Creek, mutlu bir ilişki için sadece sevginin yeterli olmadığını hepimize gösteriyor. Mutluluğun o ilişkide olmadığını fark eden Alexis, iç güdülerine ve ailesine güvenerek en doğru kararı veriyor. Anlayacağınız üzere hayatta her şey ilişki demek değil!

4. Fleabag, Fleabag

Son vakitlerin en dikkat çeken yapımlarından biri olan Fleabag de bizlere bambaşka bir bakış açısı sunuyor. İsmini daha bilmediğimiz ana karakter, türlü ilişkilerle boğuşurken gecenin nihayetinde her zaman yalnız kalıyor. Bu diziden öğrendiğimiz bir şey varsa o da mutluluğun ilişkilerde değil, içimizde gizli olduğu. Bu mutluluğu bulmanın ilk adımıysa kendimizle sulhmaktan geçiyor.

5. Tahani ve Jason, The Good Place

Yolun sonunda bekarlığa erişen diğer karakterler ise Tahani ve Jason. Dizinin başlarında da o eşsiz uyumu yakalamayan ikili, her şeyin mutlu bir ilişkiden ibaret olmadığını anlayanlardan. Kim bilir, bazılarımız için en iyisi belki de yalnız kalmaktır!

6. Abbi ve Ilana, Broad City

Listemizdeki diğer tüm karakterler hayatlarının bir döneminde çareyi ilişkilerde arasa da bunu yapmayan tek ikili Abbi ve Ilana! Müthiş bir arkadaşlığa sahip olan ikilinin tek istediği şey eğlenmek! Zira hayatta hiçbir şey sizden daha değerli değildir! 

7. Joey Tribbiani, Friends

Grubun playboy’u Joey’nin dizinin nihayetinde yalnız kalacağını kim bilebilirdi ki? Türlü türlü ilişkiler tecrübeleyen karakterimiz, kendisini için en sıhhatli olanın bekarlık olduğuna karar verdi. Önceden de söylediğimiz gibi mutluluğu ilişkilerde aramanın hiç gereği yok!

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Enerjik Hissetmenizi Sağlayacak 9 Sabah Rutini Önerisi

Kedilerle Savaştan Günah Sayılan Çatallara