Hiç Bilmediğiniz 10 Web Sitesi

İnsan, daimi yaşamak zorunda kaldığı ortamda bir müddet sonra bunalmaya başlar. Hep aynı şeyleri yapmaktan çok sıkılır.


34
55 Paylaşım, 34 points

Sosyalleşen dünyamızda sizleri hiç bilinmeyen 10 web sitesi ile tanıtacağız. 

 1. 1 pointerpointer.com


  Pointer ekrandaki imlecimizin ingilizcesi, imlecinizi web sitesindeki çerçevenin üzerine götürdüğünüzde internette bulduğu rastgele fotoğraf kullanarak imlecinizin yerini gösteriyor. 

  pointerpointer.com 2. 2 mynoise.net


  Bu web sitesi ses efekti mikseri, kalabalık bir ortamda yada iş başında rahatlamak için bu web sitesi sizin için çok iyi gelecek. Web sitesi size seçenekler ile ortam sunuyor. Örneğin bir plajda olmasanızda oradaymışsınız gibi hissetirebiliyor.

  mynoise.net 3. 3 draw.io


  Diyagram çizmek için bu web sitesi işinize yarayabilir. Başlangıçta yapacağınız çizimleri nereye kayıt etmek istediğinizi sorabilir. Eğer kayıt etmeden başlamak için "Decide later( Sonra karar vereceğim)" seçeneği ile devam edebilirsiniz. Onlarca şekil çizerek kendinize göre diyagram yapabilirsiniz.

  draw.io 4. 4 wetransfer.com


  2 GB büyüklüğe kadar ücretsiz olarak dosya yükleyebilir ve alabilirsiniz. Bu web sitesi bilgisayar ortamında dosya paylaşımında oldukça işinize yarayabilir. Ücretli olarakta paketleri bulunmaktadır.

  wetransfer.com 5. 5 radio.garden


  Bu site size dünyayı kullarak dünya radyolarını dinletiyor. Farklı kültürleri tanınmanın en iyi yolu onları dinlemekten geçiyor.

  radio.garden 6. 6 gutenberg.org


  Bu web sitesi kitap okumayı sevenler için ve bulunması zor kitaları bulabilmeniz için harika bir kitap sitesi. Bazı kitapların telif hakları olabiliyor ve satın almanız gerekiyor. Gutenberg projesi ile 60.000'den fazla elektronik kitabı okumanızı sağlayabilir. Bu kitapları dilediğiniz gibi üye olmadan okuyabilirsiniz. 

  gutenberg.org 7. 7 freerice.com


  İngilizce pratik yapabileceğiniz ve bunu yaparken hayır işleyebileceğiniz bir web sitesi. Freerice türkçesi ücretsiz pirinç demektir. Bu site ingilizce bir kelime sorup size 4 seçenek sunuyor. Eğer doğru cevabı verirseniz 10 pirinç tanesi ihtiyaç sahiplerine gönderiliyor. Bugüne kadar 202 milyar pirinç bu web sitesi sayesinde ihtiyacı olan insanlara ulaştırılmış. 

  freerice.com 8. 8 outline.com


  Bu web sitesi okumak istediğiniz makalenin yazısını yani sadece okumanız gereken kısmını. Sayfaya not ekleyebilirsiniz ya da başkaları not düştüyse eğer onlarıda okuyabiliyorsunuz.

  outline.com 9. 9 howmanypeopleareinspacerightnow.com


  Web sitesinin çevirisi "şuanda uzayda kaç kişi var". Siteye giriş yaptığınız zaman bu kişilerin isimlerini ve uzayda kaç gündür kaldıklarını görebilirsiniz.

  howmanypeopleareinspacerightnow.com 10. 10 haveibeenpwned.com


  Hiç hacklendim mi acaba diye düşünüyorsanız bu web sitesinden bakabilirsiniz. Daha önce kullandığınız e posta adreslerinizin hacklendiğini yada hacklenmediğini görmek isterseniz bu web sitesinden görebilirsiniz. 

  haveibeenpwned.com


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

34
55 Paylaşım, 34 points