Hayatını Kurtaran Paraşütten Sevdiği Kadına Gelinlik Yapan Adamın Harika Hikayesi

2. Dünya savaşında görev alan pilot Claude Hensinger, hayatını birleştirdiği kadın Ruth'a, çok özel ve anlamlı bir teklifte bulundu. İşte yürekleri ısıtan o hikaye..


89
281 Paylaşım, 89 points

1944 yılı yani 2. dünya savaşının son dönemlerinde, Amerikan hava filosunun genç B-29 pilotu Maj Claude Hensinger, mürettebatıyla birlikte Japonya, Yowata üzerindeki hava akınından kaçarken uçaklarının motoru ateş aldı. Hensinger ve mürettebat son çare uçaktan atlamak zorundaydılar.

Ekibin tüm üyeleri bölgenin ayrı noktalarına inerken, Hensinger’ın şansı pek yaver gitmez ve paraşütüyle kayalık bir bölgeye iniş yapar ve ama ufak tefek yaralanmalar dışında gayet iyiydi. Fakat iniş yaptığı alanda tek başınaydı ve hayatta kalma mücadelesine başlamıştı. Buz gibi havada onu koruyacak tek yardımcısı yine hayatını kurtaran paraşütüydü. Hensinger, hem ısınmak hem de uyuyabilmek paraşütünü yastık ve battaniye olarak kullandı.

Şansı yaver giden Hensinger, aynı günün sabahı dost canlısı Çinli bir adam tarafından bulundu ve güvenli bir bölgeye götürüldü. Şoku atlattıktan sonra evine dönmesi için bir uçak ayarlanır. Eve dönüş yolculuğunda hayatını birden fazla kez kurtaran paraşütünü de yanına alır.

Eve döndükten bir süre sonra Hensinger, eskiden beri tanıdığı, Ruth isimli genç kadınla çıkmaya başladı. 1 yıllık ilişkinin ardından ona evlenme teklifi etti. Ama teklifi diz çöküp takılan parlak bir yüzükle değil, hayatını kurtaran o  paraşüt ve şu cümlelerle yapmıştı; “Bu benim hayatımı kurtaran paraşüt. Bununla kendine gelinlik yapmanı istiyorum.”

Ruth, paraşüt ile yapılan bu ilginç ve romantik teklife şaşırmış olsa da, bu fikre sıcak baktı ve teklifi kabul ederek gelinliği dikmesi için bir terzi buldu. Claude ve Ruth Hensinger, 19 Temmuz 1947’de dünya evine girdiler.

Ruth; “Kocam kilisede ona doğru yürüdüğüm ana kadar gelinliği hiç görmedi.” Hensinger, hayatını kurtaran eski dostuyla, bu sefer sevdiği kadının üzerindeki gelinlik olarak karşılaşmıştı.

25 yıl sonra hikayenin kahramanı olan ve gelinliğe dönüşen paraşüt, önce Ruth ve Claude çiftinin kızının nikah elbisesi oldu daha sonra ise gelinleri tarafından giyildi.1990’ların başında bir kurumun 2. dünya savaşındaki paraşütleri sergileyeceğini öğrendiğinde, Ruth sergi sahipleri ile görüşerek gelinliğin de sergilenmesini teklif etti. İşte o paraşüt şimdi gelinlik olarak müzede sergileniyor.

Kaynak: 1 2


İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Kocasının İntikamını Almak İçin Tank Satın Alıp Savaşa Katılan Kadın!

Einstein’ın Eşi Mileva’ya İmzalattığı “Bu Kadar da Olmaz” Dedirten Evlilik Sözleşmesi

Erkeklerin Gelin Olduğu Toplum “Minangkabaular” Ve İlginç Gelenekleri

Tarihin En Büyük 5 Aşk Hikayesi…


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

89
281 Paylaşım, 89 points