in

Google Artık Kaliteli İçerikleri Ön Plana Alacak

Google, ürün inceleme yazılarını arama sonuçlarında listelerken algoritmada artık kaliteyi ön plana alacak şekilde bir değişiklik yaptı. Yeni güncellemeyle beraber site yetkilileri, gelen trafikte olumlu veya olumsuz bir dalgalanma görebilir.

Günümüzün en çok kullanılacak olan arama motoru olan Google, sorduğumuz nerdeyse her soruya bir saniyeden kısa sürede yüz binlerce cevap bulabiliyor. Cevaplar, internette yayımlanan tüm içeriklerin listelendiği bir sayfada gösteriliyor. En üstte görmüş olduğumuz sayfalar da hali ile en fazla talep gören yerler oluyor.

Fakat bir sayfanın arama neticelerinin en üstte gözüküyor olması, o sayfanın bir konu hakkındaki en nitelikli içeriğe sahip olduğunu göstermiyor. İşte bu durumu bilen Google da şimdilik ürün incelemeleri konusunda kullanıcılara sunulmakta olan arama neticelerini düzenleyen algoritmada bir değişiklik yaptı. Şirket, artık iyice araştırılmış ve derinlemesine bilgi sunan içerikleri ön plana taşıyacak.

En kullanışlı içerik en ön plana taşınacak:

Bu noktada yapılan değişikliğin tüm internet sitelerini etkilemediğini, sadece internetteki ürün incelemelerini ilgilendirdiğini belirtmekte fayda var. Yani ürün inceleme yazısı yayınlanmayan bir internet siteniz var ise, yapılan algoritma değişikliği şimdilik sizi ilgilendirmiyor. Yapılan değişiklikten etkilenen sitelerse artık içeriklerinde bazı düzenlemeler yapmak mecburiyetinde kalacak.

Google, yapmış olduğu açıklamada yeni güncellemeyle beraber kullanıcılara en kullanışlı içeriği sunacaklarını açıkladı. Şirket, ürün incelemeleri konusunda insanların derinlemesine araştırma sunan içerikleri yüzüstü bir biçimde ürünleri özetleyen içeriklere tercih ettiğini, bu sebeple de iyi bilgi kaynağı olan içerikleri üste taşıyacağını belirtti.

Yapılan güncelleme şu anlık sadece İngilizce dilinde yazılan ürün incelemelerini ilgilendiriyor. Fakat kısa zaman içinde algoritmadaki değişikliğin diğer dilleri de kapsamasını bekliyoruz. Değişiklik, 8 Nisan 2021 tarihinde yapıldı. Dolayısıyla bu durumla ilgili olan web sitesi sahipleri, sitelerine gelen trafikte olumlu veya olumsuz bir dalgalanma görebilir.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Secrets of Keeping a Celtic Female Happy

Kcal ile Kalorinin Ne Farkı Var ?