in

Getir’den Avrupa'daki Büyümesini Hızlandıracak Hamle:

Gerek çalışma politikası gerekse iş birlikleriyle gündemden düşmeyen popüler teslimat şirketi Getir, hızla büyümeye devam ediyor. Son bir senede bir çok ülkede hizmet sunmaya başlayan Getir, İngiliz hızlı teslimat uygulaması Weezy’yi satın alacağını duyurdu.

Ülkemizin beraberinde Avrupa ve ABD’da da hizmet sunan dev hızlı teslimat şirketi Getir, Temmuz ayında Güney Avrupa’daki hızlı teslimat şirketi BLOK’u satın alınmıştı. Şimdi ise İngiltere’deki konumunu daha da güçlendirecek bir satın almaya hazırlanıyor.

Bu yılın başında Londra’da faaliyete başlayarak ülke dışına açılan Getir, kısa bir süre içinde dünyanın bir çok yerine yayıldı. En son Amerika’de de belirli bölgeler de hizmet sunmaya başlayan şirket, şu an için 3 kıta ve 9 ülkede faaliyet gösteriyor. Getir, İngiltere’nin popüler hızlı teslimat şirketi Weezy’yi satın alarak, şirketin 700 civarındaki çalışanını ekibine dahil edeceğini duyurdu.

Getir, rakibi Weezy’yi satın alacak

İngiltere’de Londra, Manchester ve Liverpool’un dahil olduğu 15 şehirde hizmet sunan dev şirket, rakip şirket Weezy’yi satın almaya hazırlanıyor. Şirket gerçekleştireceği bu satın almayla hızlı teslimat piyasasında İngiltere’de öncü olmayı amaçladığını duyurdu. İngiltere, Fransa, Hollanda, Almanya, İspanya, İtalya, Portekiz’de faaliyette bulunan Getir, geride bıraktığımız günlerde Şikago’da hizmet sunmaya başlamıştı. Dev teslimat şirketi, çok yakında New York ve Boston’da da faaliyetlerine başlayacak.

Getir’in CEO’su Nazım Salur, bir seneden daha kısa bir süre içinde yurtdışında elde ettikleri başarının altını çizerek, “Weezy ile çalışma prensibimizin uyumlu olduğunu düşünüyoruz. Sektörde yeni olmasına karşın bölgesinde yer edinmeyi başaran Weezy’nin Getir’e büyük katkı sağlayacağına inanarak bünyemize katıyoruz. Bizim için çok önemli bir pazar alanı olan İngiltere’deki hizmet ağımızı güçlendirmek için bu adımı atıyor olmaktan mutluyuz.” dedi.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

İzmir'de 14 Bin Yıllık İnsan Kalıntıları Bulundu

COVID-19 Vakaları Avrupa'yı Alarma Geçirdi: