Geleceğin araçları Tokyo’da görücüye çıktı!

Ahşaptan spor otomobil yaptılar: Öyle özellikleri var ki...


56
90 Paylaşım, 56 points

Ağaç spor otomobil, Japon Hükümeti tarafından Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Kulağa biraz garip gelse de otomobilin fotoğraflarına baktığınızda otomobilin ilk etapta ağaçtan üretilmiş olduğunu anlamanız mümkün değil. Ancak Japonya Çevre Bakanlığı tarafından sağlanan teknik bilgiler incelendiğinde ve aracın iç tasarıma bakıldığında aracın ağaç bazlı olduğu daha detaylı bir şekilde anlaşılıyor.

AĞAÇ SPOR OTOMOBİL DİĞER OTOMOBİLLERDEN DAHA HAFİF

Japonya Çevre Bakanlığı’nın açıklamasına göre, yeni nesil çevreci otomobilin tüm şasesi selüloz nano elyaftan üretildi. Selüloz nano elyaf, bitkilerden üretilen ve inanılmaz hafif olmasına rağmen son derece güçlü olan bir malzeme. Paylaşılan bilgilere göre ağaç otomobil, şu an kullanılan geleneksel otomobillerden yüzde 50 daha hafif.

Tasarımıyla da herhangi bir spor otomobilden eksiği olmayan hatta fazlası olan ağaç otomobil, şimdilik sadece hükümetin desteği ile üretilen bir konsept. Ancak çok yakın bir dönemde, Japonya hükümetinin Uzak Doğulu otomobil üreticilerden biriyle iş birliği kurmasıyla bu konsept otomobil gerçeğe dönüşebilir.


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

56
90 Paylaşım, 56 points