in

FSM Köprüsü'nün Bakım Süresince İzleyeceği Yol

T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Fatih Sultan Mehmet köprüsünde gerçekleştirilecek olan, 900 gün sürecek bakım çalışmasında trafik aksatılmayacak şekilde, sadece gece saatlerinde ihtiyaç duyulursa tek şeridin trafiğe kapatılabileceği açıkladı. Bakım, ayda 5 gece dahil olmak üzere 75 gecelik bir çalışma ile  tamamlanacak.

İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayan üç köprüden bir tanesi olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, gelmiş geçmiş en büyük bakımını geçirecek ve köprünün hemen hemen tüm önemli parçaları değiştirileceği açıklanmıştı.

İhalesi 508 milyon 312 bin TL’ye Japon IHI Infrastructure ve Makyol İş Ortaklığı’na verilen bakım projesi 900 günü kapsamakta. 33 senelik köprünün bakıma gireceği haberi doğal olarak köprünün bu süreçte trafiğe kapatılıp kapatılmayacağı sorusunu akıllara getirdi. Buna binaen T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, proje hakkında aydınlatıcı açıklama yaptı.

Çalışma, ayda 5 geceyi kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün askı halatlarının değiştirilmesi işlerinin ayda 5 gece dahil olmak üzere toplam 75 gün sürecek gece çalışmasıyla tamamlanacağı belirtildi.

Bakanlık, açıklamada, çalışmalar esnasında köprünün trafiğe hiçbir şekilde bütünüyle kapatılmayacağını, yoğunluğun en az olduğu gece saatlerinde ihtiyaç hâlinde iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri kapsamında tek şeridin kapatılarak trafik akışının etkilenmemesinin sağlanacağını da ekledi.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Marcao’dan Özür Geldi

YÖK, Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitimin Başlayacağını Açıkladı