FİLMLERE BİLE KONU OLAN KORKUNÇ EV!!!

Filmlere Dahi Konu Olan Korkunç Hane "Winchester Gizem Evi"


42
125 Paylaşım, 42 points

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin San Jose şehrinde bulunan Winchester Gizem Hanesi her sene binlerce turisti kendine çekiyor. 52’si semanı izlemek için çatıya konumlandırılan 10.000 pencerenin, 2.000 kapının, 47 şöminenin, irili ufaklı 40 merdiven ve yatak odasının, 6 mutfağın, 3 asansörün ve 160 odanın birleşiminden oluşan bu devasa yapı, 44 dönümlük bir alana dağılıyor. Bir hayli saklı geçide sahip malikanenin hala izah edemeyen bir hayli sırrı bulunuyor.

Winchester Gizem Hanesi’nin Hikayesi

Winchester Gizem Hanesi’nin kendine has eşsiz tasarımı ve büyüklüğü kadar hikayesi de kelimenin tam manasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Aslında her şey mason olduğu öne sürülen Sarah Lockwood Pardee’nin Winchester Tüfekleri’nin tek kalıtçısı William Winchester ile izdivaç etmesiyle başlıyor. Yeni soyadıyla birlikte Sarah Winchester, izdivaç ettikten belli bir müddet sonra dul kalıyor ve oldukça büyük bir servetin tek sahibi oluyor. Sarah, elemini dindirmesi için çıktığı Avrupa gezisinden döndüğünde tüm işlerini bir kenara bırakıp, San Jose’ye yerleşiyor ve Winchester Gizem Hanesi’ni yaptırmaya başlıyor. Sarah Winchester’ın Avrupa’da gördüğü mimari motifler, malikanenin şekillenmesinde oldukça büyük bir rol oynuyor.

Winchester Gizem Hanesi’nin Enteresan Tarihi

Winchester Gizem Hanesi’nin yapımı 1884’te başlıyor, kendini baş mimar olarak nitelendiren Sarah Winchester’in 1922’deki ölümüne dek devam ediyor. 38 sene süresince malikaneyi inşa eden 22 marangozla her sabah toplantı yapan Sarah Winchester, çizdiği mimari krokileri ve haneyle alakalı kafasında düşündüklerini marangozlara anlatıyor ve inşaata hiçbir gün ara verdirmiyor.

Ailesinin lanetli olduğuna inanan Sarah Winchester, can veren ailesinin ruhlarının kendisini izlediğini düşünür ve bu sebepten dolayı malikaneye daimi olarak yeni odalar ilave edir. Bir medyumun Sarah Winchester’a ruhların, inşaatı hiç bitmeyecek bir haneye giremeyeceğini söylemesi üzerine şekillenen Winchester Gizem Hanesi, dul Sarah’ın hayatını baştan sona etkiler. Hem de odanın içine hapsolmuş odalara sahip Winchester Gizem Hanesi’nde aradan yıllar geçmesine rahmen keşfedilemeyen alanlar mevcut.


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

42
125 Paylaşım, 42 points