in

Ferrari'de Boş Kalan CEO Koltuğuna 2 Aday

Geçtiğimiz gün Ferrari CEO’su Louis Camilleri, bir anda şirketten istifa ettiğini izah etmişti. Boş kalan CEO koltuğu için bugün 2 isim aday gösterildi. Reuters’ın haberine göre bu iki isim, önceden Apple’ın yönetici kadrosunda bulunmuş isimler.

Geçtiğimiz gün İtalya merkezli lüks otomobil üreticisi Ferrari fazlasıyla ehemmiyetli bir haberle gündeme gelmişti. Şirketin CEO’su Louis Camilleri, ani bir kararla şirketten istifa ettiğini izah etmişti. Camilleri, istifa nedenini ayrıntılı bir şekilde belirtmezken sadece “şahsi sebepler” hasebiyle şirketten ayrıldığını söylemekle kanaat etmişti.

Ferrari CEO’sunun istifa etmesiyle beraber şirket, yeni bir CEO arayışına da başladı. Bugün İtalyan medyasına yansıyan haberleri aktaran Reuters, Ferrari’nin bir sonraki CEO’su ile ilgili bomba isimler ortaya attı. Raporlara göre Ferrari’nin yeni CEO’su, Apple’da ehemmiyetli görevler yürütmekte görev almış iki isimden biri olabilir.

Apple CFO’su ve daha önceki CDO’su, Ferrari CEO’su olabilir:

Reuters’ın haberine göre Ferrari, CEO konumuna getirmek için iki yeni adaya sahip. Bu adaylardan birisi şu anda Apple’da CFO görevini yürüten Luca Maestri. Bir diğer aday iseyine Apple’da önceden CDO görevini yürütmüş olan Jony Ive. İki ismin Ferrari CEO’luğu ile ilgili ne düşündüğü şu anda bilinmiyor.

Luca Maestri, 2014 seneninden bu yana Apple’ın CFO koltuğunda oturuyor. Apple’da baş tasarımcı olarak görev yapan ve Steve Jobs tarafından “markanın asıl ruhu” olarak tanımlanan Jony Ive’yse 2019 seneninde LoveFrom isimli bağımsız bir tasarım şirketi kurmak için Apple’dan ayrılmıştı.

Önceden Apple’ın yönetici kadrosunda bulunmuş birkaç isim daha değişik şirketlerin yönetici kadrolarına aday olmuşlardı. 2019 seneninde Apple’ın çip imalat başkanı Johny Srouji, Intel’in CEO koltuğuna aday gösterilmişti. Ancak bu koltuğa daha önce Intel’de CFO görevini yürüten Bob Swan getirilmişti.Ferrari’nin CEO’luğuna geçeceği öne sürülen isimler yalnızca bu iki isimle hudutlu değil. Daha önce eski Vodafone CEO’su Vittorio Colao’nun Ferrari CEO’luğuna geçeceği öne sürülmüştü. Ancak Reuters, Colao’ya yakın bir kaynaktan aldığı bilgiyle bu iddianın ‘desteksiz’ olduğunu dile getirdi.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Formula 1'de Sezonun Son Yarışı Tamamlandı

Pulları İnci Gibi Parlayan Yeni Bir Yılan Türü Keşfedildi