in

Fenerbahçe Kripto Parasının Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, kulübün uzun vakittir beklenen kripto para projesinin ne vakit başlayacağına konusunda net bir müddet verdi. Koç, taraftarları düzmece Fenerbahçe kripto paralarına karşı da uyardı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Heyeti Toplantısı’nda yaptığı izahta, taraftarların uzun süredir merakla beklediği kripto para birimiyle alakalı ilk kez bir zaman belirtti.

Günümüzde sıklıkla duyduğumuz Fenerbahçe kriptor parası ile ilgili konuşan Koç, projeyle ilgili, “En geç 10 gün içinde kripto para projemizin startını yapacağız. İmza merasimiyle başlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye kripto parada Avrupa’dan ayrışıyor’

Koç, Türkiye’nin kripto para ile ilgili Avrupa’dan çok önde olduğunu belirterek “Yatırım açısından ilginç şekilde bizim ülkemiz Avrupa’dan ayrışıyor.” diye konuştu. Fenerbahçe Başkanı, sözlerinin devamında, kulüp olarak suskun kalsalar da bekledikçe önerilerin daha cazip hâle geldiğini belirtti. Izahlarına şu şekilde devam etti:

Bir hayli kulüp Süper Lig’de kendi kripto para taktiklerini, iş birliklerini izah ettiler. Biz Fenerbahçe olarak suskun kaldık. 10 ayrı firmayla, bazıları daha işleme başlamamış, yatırımcısını bulmuş, yurt içi dışı 1 yılı aşkın müddettir, öyle mi böyle mi yapalım, kendi kriptomuzu mu yapalım, iş birliği mi olsun diye her şeyi inceledik. Ne kadar iyi etmişiz de bekledik. Bekledikçe öneriler daha cazip hâle geldi. Herkes Fenerbahçe’yi bekliyor.

Koç, sahte Fenerbahçe kripto paraları için ikazda bulundu

Koç, kripto para sayesinde hatrı sayılır bir gelir ele geçirebileceklerine inandıklarını izah etti. “Fenerbahçe, gücünü dijital dünyada gösterecek.” ifadelerini kullanan başkan, “Kulüpten resmi bilgilendirme gelmedikçe Fenerbahçe’nin kripto parasını satanlara inanmayın.” ikazında da bulundu.

Fenerbahçe, daha kripto parasını piyasaya sürmese de blok zinciri alanında başka ehemmiyetli bir iş birliğinde bulunmuş vaziyette. Kulüp, birkaç hafta önce yarım milyar dolar yatırım aldığı izah eden, Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’de bulunmakta.

Fenerbahçe’nin kripto para tasarıları 2018’e uzanıyor

Kulübün kripto para tasarıları ise 2018 seneye dayanıyor. Fenerbahçe, o sene içerisinde üç değişik coin ismi için marka müracaatında bulunmuştu. Bunlar; FBcoin, 1907coin ve Fenercoin’di. Bu müracaatlar, kripto para için düşünülen isimlere işaret etmekte.

Şu anda Türkiyede kripto para çıkaranlar kulüpler arasında Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir, Karşıyaka, Eskişehir, Ankaragücü, Denizlispor, Bursaspor, Göztepe, Alanyaspor bulunuyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Türkiye'nin Orman Yangınları Konusundaki Zayıf Noktaları

Datça Açıklarında Peş Peşe Depremler Gerçekleşti