in

En Büyük Korkularıyla Yüzleşmek Zorunda Kalan 10 Ünlü

Bir takım oyuncular filmlerdeki rollerine hazırlanırken, aylar süren çalışmalardan geçiyor. Bu çalışmalar bazı vakit yeni bir dil öğrenmeyi, bir takım vakit da kılıç kullanmak için alınan eğitimler gibi zorlu eğitimleri içerebiliyor. Tabii bu kadar emeğin neticeninde da birbirinden gerçekçi karakterler karşımıza çıkıyor. Ancak bir role bürünebilmek için dolukça zorlu şeylerle karşılaştıkları da oluyor; en büyük korkularıyla yüzleşmek gibi! İşte sanat uğruna en büyük korkularıyla yüzleşmek zorunda kalan 10 tanınmış…

1. Ryan Reynolds – Klostrofobi / Buried

Usta oyuncu Ryan Reynolds, Buried filminin çekimleri esnasında klostrofobisiyle yüzleşmek zorunda kaldı. Ancak film son derece gerçekçi oldu ve netlikle buna değdi. Sahne o kadar gerçekçiydi ki izleyenler, ana karakterle beraber bir kutuya sıkışmış gibi hissettiklerini söyledi.

Reynolds ise en büyük korkusuna karşı gösterdiği bu mücadeleyle alakalı şunları söyledi; “Buried duygusal ve fiziksel olarak sahiden çok zordu. ”

2. Salma Hayek – Yılan fobisi / From Dusk Till Dawn

Quentin Tarantino’nun senaryosunu yazdığı bu klasikleşen filmi izleyenler bilir. Filmde, Salma Hayek’in yılanla dans ettiği bir sahne bulunuyor. Ancak Salma Hayek’in yılan korkusu hasebiyle bu sahne onun için oldukça zordu. Bu yüzden de Quentin Tarantino ona rol önerininde bulunduğunda bu “küçük” teferruattan söz etmedi. Salma Hayek öğrendiğinde ise yılanla dans etmeyi reddetti ancak Tarantino onu bir şekilde ikna etmeyi muvaffak oldu. Netice olarak ise bizlere bu unutulmaz filmden ikonik bir sahne kaldı. Diğer taraftan Salma Hayek sahnede bir koreografi olmadığını ve tamamiyle doğaçlama olarak dans ettiğini söylüyor.

3. Sylvester Stallone – Yükseklik korkusu / Cliffhanger

Rocky serisi ile belleklere kazınan kuvvetli mü güçlü Sylvester Stallone’nin zayıf noktası yükselik! Yükseklik korkusu olan tanınmış yıldız, Cliffhanger filminin İtalyan Alpleri’nde çekileceğini bilmiyordu. Filmin yönetmeni ise Stallone’i nasıl ikna ettiğini şöyle anlatıyor; “Sylvester İtalyan Alpleri’ne ilk geldiğinde 11 bin metrelik doruğa baktı ve buraya kim çıkacak diye sordu. Setimiz burası ve sen çıkacaksın dedim. Bana bakarak, şaka yapıyor olmalısın. Benim yükseklik korkum var. Şimdiye kadar gördüğüm en yüksek yer kovboy çizmelerim yüksekliği diye konuştu.”

4. Uma Thurman – Klostrofobi / Kill Bill 2

Tarantino efsanesi Kill Bill filminin en can alıcı sahnelerinden biri Uma Thurman’ın canlı canlı gömüldüğü sahne. Sahne izleyiciler için olduğu kadar Thurman için de yoğun duygular içeriyordu. Zira Uma Thurman’ın klostrofobisi vardı. Thurman ise rolü için şunları söyledi; “Eh, klostrofobiğim, fakat canlı gömülmekten korkmak için sahiden klostrofobik olmanıza gerek yok.”

5. Rebel Wilson – Yükseklik korkusu / Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3 çekimlerinde yükseklik korkusu ile tekrar tekrar yüzleşmek zorunda kalan Rebel Wilson rolü için şöyle diyor; “Harbiden zor göründüğümü biliyorum fakat yüksekliklerden korkuyorum, korktuğum tek şey bu. Ve bu 20 metrelik zıplamayı 10 sefer yapmak zorunda kaldım. Ve her defasında adale katı kesilmiştim. ”

6. Kristen Stewart – Ata binme korkusu / Snow White and the Huntsman

Stewart, Snow White and the Huntsman’ın çekimleri esnasında ata binmenin onun için oldukça tatsız bir tecrübe olduğunu itiraf etti. “Hiçbir zaman bir ata binmek istemiyorum” diyen oyuncu “Onları seviyorum. Bence çok güzeller. Enerjilerini seviyorum. Onların çevreninde olmayı seviyorum. Yumuşak burunlarını sevmeyi seviyorum. Onlara ne yapacaklarını söylemekten nefret ediyorum. ” şeklinde konuştu.

7. Matt Damon – Yılan korkusu / We Bought a Zoo

Usta oyuncu Matt Damon da yılan korkusu olan kişilerden biri. We Bought a Zoo filmindeki rol arkadaşı Scarlett Johansson ise film çekimleri sırasında Matt Damon’ın yılan korkusu yüzünden oldukça dehşete kapıldığını, terlediğini ve hemen hemen ağladığını öne sürdü. Damon da bu iddiaları kabul ederek; “Yılanlardan korkuyorum. Scarlett ve çocuklar tarafından onlarla etkileşime girmeye zorlandım.” diye konuştu.

8. Jennifer Aniston – Su altında durma korkusu / Cake

Jennifer Aniston su altında olmaktan korkuyor. Bu korkusu ise çocukluğa dayanıyor. Tanınmış kişi yıldız, 5 yaşındayken 3 tekerlekli bisikleti ile bir havuza düşmüş. Bu yüzden de Cake filminin sualtı sahnelerinin çekimlerinde oldukça zorlanmış.

9. Jake Gyllenhaal – Deve kuşu korkusu / Prince of Persia: The Sands of Time

Jake Gyllenhaal aslında Prince of Persia: The Sands of Time filminin çekimleri esnasında aslında önceden olmayan bir korku kazandı. Oyuncu için deve kuşları ile çalışmak son derece zorlayıcıydı. Bu yüzden de onlardan korkmaya başladı. “Deve kuşlarının çevreninde gürültü yapmak tehlikeli size saldırabilirler. Bu yüzden natürel olarak dehşete kapıldım. Suçsuz gibi görünüyorlar, fakat sahiden değiller.” diyor tanınmış kişi oyuncu.

10. Scarlett Johansson – Kuş korkusu / We Bought a Zoo

Tıpkı Matt Damon gibi, Scarlet Johansson da We Bought a Zoo filminin çekimleri sırasında kuş fobisi hasebiyle zorluklar yaşadı. Ornitofobi başka bir deyişle kuş korkusuna sahip olan Johansson sette oldukça zor anlar yaşadı.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Elektronik Müzik Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler ve Ekipmanlar

Evde Yapabileceğiniz Terapötik Etkinlik Önerileri