DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN KÖTÜ İNSANI!!!

Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Kötü İnsanı "Roma İmparatoru Caligula"


53
37 Paylaşım, 53 points

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus başka bir deyişle kısa isimiyle ” Caligula ” MS. 37-41 seneleri arasında 4 sene süresince roma imparatorluğu yaptı.. 4 Sene süresince yaptığı kötülükleri sizler için hazırladık.

1. Ensest duyguları yoğun olan Caligula en sevdiği öz kız kardeşi olan Drusilla’yı gebe bıraktı. Sonrasında ise doğmamış çocuğun yarı yaradan olabileceği düşüncesi ile öz kız kardeşini öldürttü.

2. O dönem İmparatorluk muhafızlarından Macro’nun karısına tecavüz etti.. İlerleyen dönemlerde Macro’yu ortadan kaldırmak istedi ve ona kadın satıcılığı iftirası attı. Bu yetmezmiş gibi bir de üstüne hayatına kıymasını buyurdu.

3. Vergilendirme ile ilgili da oldukça yaratıcı olan Caligula, çoklukla vergi toplama işini zengin insanları öldürtüp tüm paralarını alarak yapıyordu. Bir keresinde zengin olduğunu düşündüğü bir adamı öldürttü ve sonrasında adamın pek de varlıklı olmadığını anlayınca vaziyete oldukça kolay bir yorum getirmiş “Ah tatlım, o adam boşuna can verdi”

4. Para getirir düşüncesi ile roma halkından kafasına göre seçtiği kadınları, onların kızları ve öksüz kızlardan oluşan bir genelev açtı.

5. Kelleşme kompleksi olan Caligula, öncelikle yüksek bir yerden aşağıya doğru kendisine bakılmasını suç duyuru etti.. Ve bu suçun cezasını ölüm olarak belirledi.. Bir müddet sonra ise tüm topluma saçlarını kısaltmalarını veya komple traş etmelerini buyurdu.

6. Arenada yapılan aslan kavga etlerinde aslanlarla kavga edecek yeterli mahkum kalmadığında, seyirciler arasından rastgele seçtiği kişileri arenada aslanların önüne sürdü.

7. Tiberius’dan kendisine kalan yüklü hazineyi lüks harcamaları ile kısa bir sürede tüketti hem de pek sevgili atı için lüks bir saray yaptırdı.. Tabi bunun yanında oldukça lüks grup partilerine de pek çok para harcadığı söyleniyor.


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

53
37 Paylaşım, 53 points