in

Dünyada Eşi Benzeri Görülmemiş 10 Hastalık

Teknoloji her ne kadar ilerlese de tıbbın hala çare bulamadığı bir takım şeyler elbet var. Tıbbın çare olamadığı ve asırlardır insanların başına gelen çok şaşırtıcı hastalıkları araştırarak bu yazımızda ele aldık. Bazı derdinden muzdaripken bazı bunun bir farklılık olduğunu fark etmekle kalmamış ve bu hastalıklarını üne çevirmiş. Bu hastalıklar her ne kadar alaka çekici olsa da biz yeniden de herkese sıhhatli günler dilemeyi unutmayalım.

Dört Bacaklı Kadın

Ana rahminde ayrılmayan ikizinin bacaklarıyla dünyada gelen bu kadın görenleri hayrete düşürüyordu. Üstelik dört bacağını da hareket ettirebiliyor, günlük aktivitelerini kolayca yerine getiriyordu.

Kafasını 180 Derece Döndüren Adam

Martin Laurello kafasını sabit vücudunda 180 derece döndürebiliyordu. Arkası dönükken dahi yüzü dönükmüş gibi görünen bu adam görenleri oldukça şaşırtıyordu.

Sakallı Kadın Josephine

Resimde gördüğünüz bu kişi sakallı bir erkek gibi görünse de aslında bir kadın! Doğuştan yüzündeki kıllarla doğan Josephine bu hastalığını şöhrete çevirmeyi bilmişti. Üstelik Paris’te tanıştığı bir ressamla izdivaç edip çocuk sahibi de olmuştu.

Aslan Adam

Lionel’in hastalığı dünyada yalnızca 50 kişide görülmüş olan bir hastalıktı. Yüzü tamamiyle kıllarla kaplı olan bu kişiye bu hastalık sebebiyle aslan (lion) kelimesinden türetilen Lionel ismi verildi.

Progeria Hastalığı

Progeria hastalığına yakalanan çocukların vaziyeti çok zor! Zira onlara en fazla 13 sene ömür biçiliyor. Ve bu hastalık çok nadir görülüyor.

Günde 200 Sefer Orgazm Olan Kadın

Sarah Carmen’in hastalığına dert mi desek lütuf mu bilemedik. Sarah devamlı tahrik olma belirtisi yaşıyor ve günde vasati 200 sefer orgazm oluyor.

Soğuk Nedir Bilmeyen Adam

Bu adam soğuğu hissetmiyor. Buzların içinde yatıyor, karda şortuyla uzun koşular yapıyor, normal insanların dayanamayacağı soğukluklarda reaksiyon dahi göstermiyor.

Uyumayan Çocuk

Annelerin çocuklarını uyutmak için ne çok gayret harcadığını hepimiz biliriz. Uzun mücadelelerden sonra her çocuk elbet uyur, fakat bir çocuk var ki o hiç uyuyamıyor. 3 yaşında olan bu çocuk yıllardır uyuyamıyor. Sebebini doktorlar şöyle izah ediyor: beyin, spiral kolonun içine sıkışıyor ve netice olarak kişi uykuyu ve konuşmayı, dolaşım sistemini, hem de soluk almayı kontrol eden beyin sapının düğümlenmesine sebep oluyor.

Hyperthymestic Syndrome

Kadınların hiçbir şeyi unutmadıkları asırlardır erkeklerin dilinde. Mevzu böyle görünse de kadınlar elbette bir şeyleri unuturlar; ancak bu kadın unutmuyor. 40 yaşında ve evli olan bu kadının hastalığına hyperthymestic syndrome tecrübe ediyor. Bu güne kadar yaşadığı her teferruatı anımsayan bu kadının etrafındakiler vaziyetten hayli yakıntıcı olsa gerek.

Teknolojik Alerji

Son zamanlarda teknolojiyi kullanmadan yaşamak olanaksız hale geldi, ama bu kadın için vaziyet böyle değil Debbie Bird’ün teknolojiye alerjisi var. Her türlü elektronik alet onun cildinde büyük hasarlar bırakabiliyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Leave a Reply

Written by Yalı Çapkını

19

İlham Verecek 18 Bıyıklı Türk

ALBERT EİNSTEİN’IN ÖLMEDEN ÖNCEKİ RÖPORTAJI