in

Dünya Sağlık Örgütü’nden Endişe Verici Açıklama:

Dünya Sağlık Örgütü’nün üst düzey yöneticilerinden Dr. Bruce Aylward, yoksul ülkelere aşı temini yapılmadığı sürece salgının 2022 senesinde da devam edeceğini açıkladı.

COVID-19 aşılarının büyük çoğunluğu, zengin ya da orta gelirli ülkelerde yaşamakta olan insanlara yapılmış durumda. Dünya genelinde yapılan aşı sayısının yalnızca %2,6’sı Afrika’da yapıldı ve yoksul ülkelerde yaşanan aşı sıkıntısı, salgının gereğinden çok sürmesine yol açabilir.

Dünya Sağlık Örgütü’nün üst düzey yöneticilerinden Dr. Bruce Ayward, yoksul ülkeler aşıya ulaşamadığı sürece salgının 2022 senesinde da devam edeceğini, bunu önlemek için zengin ülkelerin aşı kuyruğundan çekilmeleri gerektiğini dile getirdi.

“Pandemi gereğinden çok bir yıl daha devam edecek

“Çoğu kıtada aşılanma oranları %40’a ulaşmışken Afrika kıtasındaki bu oran yalnızca %5’ten bile az. Yoksul ülkelerdeki bu aşı adeletsizliğini gösteren en büyük kanıtlardan biri, “The People’s Vaccine” adlı sivil toplu kuruluşları ittifakı tarafından sunulmuştu. Kuruluş, zengin ülkelerin vaad ettiği her yedi dozdan yalnızca birinin yoksul ülkelere ulaştığını ortaya çıkarmıştı.Konu ile alakalı açıklamalar yapan Dr. Bruce Ayward, şu ifadeleri kullandı; “Gerçekten hızlanmamız gerekmektedir, yoksa biliyor musunuz? Bu pandemi gereğinden çok bir yıl daha devam edecek.” Ayward, hemde zengin ülkeler aşı kuyruğundan çekilmediği sürece bu probleme bir çözüm bulunamayacağını belirtti.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Leave a Reply

Written by Yalı Çapkını

Bitcoin, 66 Bin Dolar ile Rekor Kırdı:

Tesla'dan Hammadde Sorununa Çözüm: