in

Doğu Ekspresi Yeniden Seferlere Başladı

Kars-Ankara arasında uzun bir mesafe kat eden ve COVID-19 hasebiyle uzun bir vakittir ara verilen Doğu Ekspresi seferleri, 13 Temmuz itibarıyla yeninden başladı.

Ankara-Kars arasında sefer tertip eden ve Türkiye’nin en uzun rotalarından biri olarak nitelendirilen Doğu Ekspresi seferleri, COVID-19 pandemisi nedeniyle durdurulmuştu. Yolcularına eşsiz görüntüler sunan ve internette fenomen haline gelen bu yolculuğu uzun bir müddettir yapamıyorduk ancak kısıtlamaların kalkmasıyla beraber Doğu Ekspresi’nin seferleri de tekrar tertip etmeye başladı. 

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Doğu Ekspresi, uzun bir aradan sonra ilk seferini 13 Temmuz’da gerçekleştirdi. Kars Vali Vekili Mehmet Zahid Doğu, ilk seferden hemen önce Doğu Ekspresi’ni ziyaret etti ve dört gözle beklenen bu yolculuk için Şehir Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin ile birlikte samimi izahlarda bulundu. 

“Her ne kadar normalleşsek de kaidelere uymanızı rica ediyoruz”

Bildiğiniz üzere Doğu Ekspresi, son birkaç senedir Türkiye’de en çok alaka gören aktivitelerden biri. İlk önce yalnızca erişim emelli kullanılan ve Kars-Ankara arasında uzun bir mesafe kat edilen bu yolculuk, bilhassa kış aylarında eşsiz görüntülere sahip olduğu için insanların yolcu noktalarından biri haline geldi. Tren içinde konaklama sunan ve belirli duraklarda hem yerli hem de yabancı turistlerin bölgeyi gezmesine imkan sağlayan Doğu Ekspresi’nin seferleri, COVID-19 pandemisi yüzünden duraklatılmıştı.

Kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte Doğu Ekspresi’nde yine yolculuk yapmak da olası oldu. Delir Gölü gibi yolcularını Türkiye’nin en güzel yerlerinden birine götüren Doğu Ekspresi, 13 Temmuz 2021 itibarıyla seferlerinde yeniden başladı. Kars Vali Vekili Doğu ve Şehir Kültür ve Turizm Müdürü Çetin, seferden önce Doğu Ekspresi’ne gerçekleştirdiği ziyarette kimi izahlarda bulundu. Zahid Doğu’nun izahlarında şu ifadeler bulundu; “Herkes dört gözle bu treni bekliyor. Her ne kadar normalleşsek de kaidelere uymanızı rica ediyoruz. Maske, mesafe, hijyen kaidelerini yerine getirmeliyiz. Aşının gücüyle gelinen süreçte uzun bir vakittir normalleşmemize karşın olay sayılarındaki düşüşleri görüyoruz. Uzun vakittir trenimiz bekleniyordu. Sağ salim gidiniz, sevdiklerinize erişiniz.”

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Bir Adam, Hiç Gitmediği İstanbul'da 20 Kez Trafik Cezası Yed

Spotify Premium, TikTok Kullanıcılarına 3 Ay Ücretsiz