Delik Deşik Olmasına Rağmen Ölmeyen Garip Adam “Mirin Dajo”

Vücudunu kılıç, hançer gibi her türlü nesneyle yaralanmadan delmekle ünlenen Mirin Dajo'nun sırrı çözülememiş ilginç hikayesi...


64
109 Paylaşım, 64 points

Vücudunu kılıç, hançer gibi her türlü nesneyle yaralanmadan delmekle ünlenen Mirin Dajo, sırrı çözülememiş bir insan olarak adını tarihe yazdı.

Sahne adı ile Mirin Dajo, gerçek ismi ile Arnold Gerrit Henskes, 1912 yılında Hollanda, Rotterdam’da doğmuş ve 20’li yaşların ortalarına kadar gayet normal bir  işte çalışan normal bir insandı. Daha sonraki yıllarda garip rüyalar ve ” paranormal ” deneyimler yaşadığını iddia etmiş ve 33 yaşına geldiğinde vücudunun “zarar verilemez” olduğunun farkına varmış.

Amsterdam’a giden Dajo, barlarda insanlardan para karşılığı vücudunu hançer ve benzeri nesnelerle delmesini ister. Mirin, delik deşik olmasına rağmen bir damla kan bile akmıyor hatta cam ve tıraş bıçağı bile yutabiliyordu.

Genç adam bu ilginç yeteneği sayesinde kazanç sağlamaya başlar. Daha sonra edindiği asistanı ile birlikte sahnelere çıkmaya başlayan Mirin, kısa zamanda büyük bir üne kavuşur.

Gösterilerde asistanı, Mirin Dajo’nun vücuduna kılıç ve çeşitli kesici aletler saplıyordu. Mirin vücudundaki kılıç gibi aletler ile birlikte sahnede yürüyor, koşuyor, seyircilerin arasına karışarak kendince şovunu icra ediyordu.

Daha sonra kesici aletler vücudundan çıkarıldığında ise neredeyse hiç kan akmıyordu. Gitgide ünü arttı ve inanması güç bu yeteneği görmeye gelenlerin resmen ağızları açık kalıyordu.

Mirin Dajo bu gösterilerden önce meditasyon yapıyor ve bu yeteneğinin kendisine Tanrının bir armağanı olduğunu söylüyordu. Koruyucu melekler tarafından korunduğunu ve yaşadığı paranormal deneyimler sayesinde zarar görmediğine inanıyordu.

Elbette birçok kişi bu şovlara inanmıyor, olayların bir göz yanılması yani illüzyon olduğunu iddia ediyordu. Mirin Dajo ise bu iddiaların yalan olduğunu kanıtlamak için doktorların kendisini incelemesini ve bir takım testlere girmeyi kabul etti.

Doktorlar Mirin Dajo üzerinde bir dizi testler gerçekleştirdi ve bizzat bu gösteriye tanık olup, röntgenler çektiler ve kılıçlar çıkarıldığında Mirin Dajo’nun vücudundan neredeyse hiç kan akmadığına şahit oldular. Hatta kılıç vücudunda iken koşabileceğini de gösterdi. Böylece Mirin bu garip yeteneğinin bir hile olmadığını herkese ispatlamış oldu.

1947 yılında İsviçre’ye taşınan Mirin Dajo şovlarına orada da devam etti. Oldukça dindar biriydi ve bu yeteneğinden ötürü onun “Mesih” olduğunu düşünenler bile vardı. Ancak bu iddiaları her zaman reddetti ve insanlara barış mesajları verdi. Dajo’ya göre, bu özelliği, insanlara materyalist dünya görüşünden vazgeçmeleri ve daha yüksek bir güç olduğunu kabul etmeleri gerektiğini söyleyen  Tanrı’nın bir armağanıydı.

Kısa sürede büyük bir üne kavuşan Mirin Dajo’nun sonunu da yaptığı tehlikeli gösterilerden biri getirdi ve henüz 36 yaşında hayatını kaybetti. Meleklerinin tavsiyesi üzerine Dajo, ağzına çok büyük bir çelik şiş sokarak yuttu ve bu aort damarının yırtılmasına neden oldu.

Hastaneye kaldırılan Dajo, 2 gün sonra ameliyat edildi, bir süre yaşam mücadelesi veren Mirin Dajo gerçek adıyla Arnold Gerrit Henskes 26 Mayıs 1948 tarihinde hayatını kaybetti.

Bugün bile hala Mirin Dajo’nun vücudunu yaralanmadan nasıl delebildiğinin sırrı çözülmüş değil. Bazıları bu sanatını öğrenmek için Hintli eğitmenlerden ders aldığını düşündü fakat Hindistan’da Mirin Dajo’nun yaptığına yakın bir gösteri görülmedi.

Kaynak: 1 2


İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Aralarında İnsan da Olmak Üzere, Bulduğu Her Şeyi Yiyen Tuhaf Adam “Tarrare”

Hem Cüce Hem de Dev Olan Tek İnsan “Adam Rainer”ın İlginç Hayat Hikayesi

“Toksik Kadın” Olarak Anılan Gloria Ramirez’in İlginç ve Garip Hikayesi

Uçak Dahil, Ne Bulursa Yiyen Garip Adam “Michel Lotito”


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

64
109 Paylaşım, 64 points