in

David Beckham, Katarla 180 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

İngiltere’de ve dünyada futbol denince ilk akla gelen isimlerden olan David Beckham, PSG zamanından beri yakın ilişkilere sahibi olduğu Katar’la 150 000 000 sterlinlik bir anlaşma imzaladı. Anlaşmayla beraber Beckham, seneye Dünya Kupası’nın yüzü olacak ve Katar’da 10 yıl benzer işlere devam edecek.

Geçmişte Real Madrid, Manchester United ve Milan gibi takımlarda oynamış olan David Beckham, gelecek sene Katar’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası’ndan önce enteresan bir anlaşma imzaladı. Anlaşmayla beraber turnuvanın yüzü olacak Beckham, Katar’ın kültür ve turizm aktivitelerine de katkı sağlayacak.

İngiliz futbolunun efsane isimlerinden olan Beckham, bu işbirliği için 150 000 000 sterlin alacak. 10 yıl sürecek anlaşmada futbol elçiliği yapacak Beckham, “futbolun birleştirici gücünü” kuşanarak bu sporu Katar’da daha ulaşılabilir hale getirecek.

10 sene boyunca Katar’da futbol denince akla Beckham gelecek

David Beckham, yakın zamanda Katar’da turistik gezilerde bulunduğu ve stadyumları gezdiği haberleriyle gündeme gelmişti. Bunun yalnızca keyfi bir gezi olmadığı ise yeni öğrenildi. Katar Futbol Federasyonu’yla 180 000 000 euro değerinde bir anlaşmaya imza atan Beckham, anlaşmaya göre seneye Katar’daki FIFA Dünya Kupası’nın yüzü olacak. 10 sene boyunca ülkede futbola dayalı kültür ve turizm aktivitelerinde de boy gösterecek olan Beckham’ın yakın çevresi, anlaşma sonrası yapılan yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“David, hayatın pek çok alanında futbolun çok büyük bir iyilik gücünün olduğuna inanıyor. Dünya Kupası sona erdiğinde, Katar’da futbolun daha geniş kitlelere yayılmasını ve muhteşem bir turnuvanın geride bırakılmış olmasını dört gözle bekliyor”Aynı zamanda Inter Miami’nin kurucularından olan Beckham, geride bıraktığımız günlerde takımda yıldız futbolcular görmek istediğini açıklamış; Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’ye yönelik bir soruya da “Her zaman muhteşem futbolcular getirmek istiyoruz. Bu tür oyuncular da buraya getirmek istediğimiz yıldızlardan.” cevabını vermişti.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Leave a Reply

Written by Yalı Çapkını

Birisi Öldüğünde Sahip Olduğu Kripto Paralara Ne Olur?

PETRONAS, Mercedes F1 Takımıyla Ayrıldığı İddiasını Yalanladı