BU ZAMANA KADAR YAŞANMIŞ EN İLGİNÇ TESADÜFLER… ŞAŞIRACAKSINIZ!!!

Birbirinden ilginç yaşanmışlıklar ve tesadüfler.Bu tesadüflere çok şaşıracaksınız...


77
62 Paylaşım, 77 points

Bu Vakte Kadar Yaşanmış En Enteresan 20 Tesadüf

1. Joseph Figlock

1930’lar da Detroit’te dikkatsiz genç bir anne Joseph Figlock isimli bir adama çok şey borçlu. Figlock sokakta yürürken yüksekçe bir pencereden düşen bebek tam onun kucağına geldi. Ne adam ne de bebek yaralandı. Ama yalnızca bir sene sonra, yeniden Figlock yalnızca sokaktan geçiyorken aynı bebek yeniden aynı şekilde kucağına düştü. Ve yeniden ikisi de zarar görmedi.

2. İkiz kuleler

2000’de çıkan Deus Ex projesinde sanatçı ikiz kuleleri New York siluetine koymadı. Bu ise oyunda ikiz kulelerin bir terörist saldırısında yıkıldığı şeklinde izah ediyordu.

3. Obama’nın başkanlığı

    2008’de Obama’nın başkan seçildiğinin sonrası günü Illinois eyaletinde loto çekildi ve kazanan kombinasyonlardan biri 6-6-6 idi.

4. Profesör Marvel

    MGM kostümcüleri Oz Büyücüsü’nde ki Profesör Marvel için, pejmürde görünmesi emeliyle bir ikinci el dükkandan ceket aldı. Ancak bu ceketin bu arada Oz’un yazarı L. Frank Baum’a ait olduğunu bilmiyorlardı.

5. Timurlenk

Timurlenk 14. asırda yaşayan Cengiz Han’ın soyundan ve vaktin çoğunu Asya’yı fethetmekle geçirmiş bir hükümdardı. Sovyet arkeologlar kabrini açtığında şu yazıyordu :” Kabrimi açan benden daha kötü bir işgalciyi ortaya çıkaracaktır.” Tarih 20 Haziran 1941 idi.

6. Romulus ve Augustus

 Roma’nın efsane kurucusunun isimi Romulus idi ve daha sonra Augustus ismini aldı. Alman barbarlar tarafından Batı Roma İmparatorluğu’nun son imparatorunun isimi ise yine Romulus Augustus idi.

7. İki kardeşin aynı kişi tarafından değişik vakitlerde kaza ile ölümü

1974’de Bermuda’da motosiklet kullanan bir adam taksi çarpmasıyla can verdi. Bir yıl sonra adamın kardeşi yine aynı motosiklet ile can verdi. Ona da aynı taksi sürücüsü aynı yolcu ile beraber çarptı.

8. Omen filmi

1976 tarihli Omen filmi pek çok tesadüf barındırıyordu. En enteresanı ise şuydu: Film ekibi tarafından kiralanan bir özel jet son anda iptal edildi. Daha sonra bu jet bir yola çarptı ve iki arabanın kaza yapmasına sebep oldu. Jetin çarptığı arabalardan birinde kaptanın karısı ve çocuğu vardı ve kimse kurtulamadı.

9. Yan yana dek gelen iki kabir

Birinci Dünya Savaşında can veren ilk İngiliz askeri ile son İngiliz askerinin kabiri 6 metre arayla ve birbirine bakıyor. Ve bu yerleştirme şuurlu yapılmadı.

10. Hitler ve Stalin

Viyana’da ki 79 milyon insanın ölümünden mesul olan iki insan Hitler ve Stalin sıklıkla aynı parkta yürürdü.


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

77
62 Paylaşım, 77 points