BU ÜLKELERE GİTMEDEN ÖNCE BİR DAHA DÜŞÜNÜN!!!

Buralara gitmeden bir daha düşünün! Dünyanın en tehlikeli 20 ülkesi...


57
38 Paylaşım, 57 points

Dünya Ekonomik Forumu dünyanın en tehlikeli ülkelerini sıraladı.

Raporda yer alan ülkelerin güvenlik seviyeleri sıralandı. Rapor ülkelerdeki turistlerin ve turistlerin muhattap olduğu işletmelerdeki güvenlik riskleri belirlenerek hazırlandı.İşte Raporda yer alan en tehlikeli 20 ülke;

20- Kongo Demokratik Cumhuriyeti: Kongo’daki silahlı gruplar ve teröristler ülkenin bir çok yerinde faal durumdalar.

19-Tayland: Pattani, Yala gibi güney Taylan’daki şehirler oldukça tehlikeli. Tayland’da son 13 yılda şiddet yüzünden 6500 kişi öldü.

18-Jamaika: Ülkede pek çok cinayetin işlendiği suç bölgeleri bulunuyor. Tesislerde kalan konuklar bile bu şiddet olaylarından etkilenebiliyor.

17- Güney Afrika: Güney Afrika’daki suç oranı çok yüksek. Ülkede tacevüz ve cinayet olaylarına rastlanıyor.

16- Guatemala: Ülkenin Meksika ile arasındaki sınır sıkça uyuşturucu ve insan kaçakçılığı haberleri ile gündeme geliyor. Silahlı soygun da Guatemala’da çok görülüyor.

15- Çad: DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram örgütleri Çad’da aktif. Yabancılar için tehlikeli olabilecek bir ülke.

14- Bangladeş: Terörist saldırı tehditleri Bangladeş’i etkiliyor. Ayrıca doğal afetler de Bangladeş’in tehlike puanını arttıran ögeler.

13-Mali: Mali de terör saldırısı riski yüksek bir ülke. Özellikle restoranlar ve oteller bu saldırıların hedefi. 2015 yılında Raddison otelinde yaşanan olay da bunu ispatlar nitelikte

12-Lübnan: Lübnan’da pek çok aşırılık yanlısı grup aktif. Ayrıca komşularıyla ilişkileri ve protestolar da ülkedeki güvenlik risklerini arttırıyor.

11- Filipinler: Manila Kumarhanesindeki kaçırma olaylarını herkes biliyor. Filipinler yabancıların kaçırılma riski olan bir yer olarak listede yer alıyor.

10-Ukrayna: Ukrayna silahlı kuvvetleri ve Rus yanlıları arasındaki çatışmalar ülkeyi tehlikeli bir yer haline getiriyor.

9-Honduras: Honduras dünyanın en yüksek cinayet oranına sahip ülkesi. Ayrıca uyuşturucu kaçakçılığı ve polis otoritesinin yoksunluğu ülkede öne çıkan ögeler.

8-Kenya: Kenya’da her yıl pek çok terör saldırısı gerçekleşiyor. Terör tehdidi bulunan ülke tehlikeli ülkeler listesinde üst sıralarda.

7- Mısır: DEAŞ ve diğer aşırı örgütler Mısır’daki turistik bölgeler için ciddi tehditler oluşturuyor. Grupların ulaşım noktalarını hedeflediği biliniyor.

6- Venezuella: Su, gıda ilaç ve elektrik gibi temel ihtiyaçların yetersizliği Venezuella’da toplumsal huzursuzluğa ve suç oranının artmasına yol açtı. Ülke dünyanın en bilinen suçlularına ev sahipliği yapıyor. Soygun, cinayet, adam kaçırma ülkede yaygın olan şiddet olaylardından. ABD Dışişleri Bakanlığı da vatandaşlarını Venuella hakkında uyarıyor.

5-Nijerya: Boko Haram Nijerya’da okullarda, lokantalarda otellerde ve eğlence yerlerinde saldırılarda bulunuyor. Nijerya da yine ABD Dışişleri tarafından uyarısı olan ülkelerden.

4-Pakistan: Yıllardır dinsel çatışmalara sahne olan Pakistan’da şiddet olayları hala yaygın olarak görülüyor.

3-El Salvador: El Salvador dünyanın en yüksek cinayet oranlarına sahip ülkelerinden biri olarak biliniyor. Ülkedeki çeteler tehlike yaratıyor.

2-Yemen: Yemen’in başkenti Sana’da isyancı gruplar siviller için büyük tehdit yaratıyor. Ülkede yaşanan iç savaş bölge nüfusunun büyük kısmının yiyecek su ve tıbbi yardım eksikliğine sebep oluyor.

1- Kolombiya: Uyuşturucu kaçakçılığı, soygunlar ve patlamalar Kolombiya’yı turistler için tehlikeli yapan noktalar. Medellin şehri Güney Amerika’nın en iyi lokasyonu seçilse de Kolombiya bu listede dünyanın en tehlikeli ülkesi olarak yer alıyor.


Beğen, ve Arkadaşlarınla Paylaş, Onlar da haberdar olsunlar.

57
38 Paylaşım, 57 points