in

Bitcoin,45 Bin Doların Üstüne Çıktı

Kripto para sektörünün yönlendirici ismi Bitcoin, mayıs ayından beri ilk defa 45 bin doların üstüne çıkmayı başardı. Kripto para biriminin değerlenmesiyle piyasa da yeşerdi.

Ocak ayından beri yatırımcılarını fazlası ile sevindiren kripto para piyasası, yaklaşık iki aydır Bitcoin’in yaşadığı hızlı ve acı verici çöküşle dalgalı bir biçimde yol alıyordu. Fakat son iki haftadır Bitcoin, bir kez daha yukarı doğru hareketlenmeye başladı. 28 000 dolara kadar inen Bitcoin, bugün kritik bir eşiği de atlattı.

En son 18 Mayıs tarihinde 45 bin dolar seviyelerinde görülen Bitcoin, aradan geçen nerdeyse 3 aydan sonra bir kez daha 45 bin dolar seviyesine geldi. Bu barajın aşılmasıyla beraber kripto para yatırımcılarının birkaç gündür gülen yüzü iyice gülmeye başladı. Borsada yaşanan hareketlilik, sosyal ağların da gündemi oldu.

BTC 45 binin üzerinde:

Bitcoin, mayıs da birkaç gün boyunca yaşadığı sert düşüşlerin ardından en son yakın zamanda 28 000 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Lider kripto para biriminin bir kez daha yükselişe geçmesiyle kripto para piyasasındaki diğer altcoinlerde de yeşerme söz konusu oldu. Kripto para sektörünün toplam piyasa değeri 1,6 trilyonun üzerine çıktı. Bitcoin’in zirve yapmış olduğu dönemde bu değer 2,5 trilyon doların üstünü dahi görmüştü.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Türkiye'de E-ticaret Şirketlerinin Pazar Payları

Perseverance Aracının İlk Numune Toplama Görevi Başarısız Oldu