in

Bir Adam, Hiç Gitmediği İstanbul'da 20 Kez Trafik Cezası Yed

Antalya’da yaşayan Hüseyin Şallı isimli bir yurttaş, asla gitmediği İstanbul’da 20 değişik trafik cezası yediğini öğrendi. İkiz plaka yoluna kurban gitmiş gibi görünen yurttaş, bunun nasıl olduğunu anlamadığını ve kendini acayip hissettiğini söylüyor.

Ara ara duyduğumuz “hiç gitmediği yerden trafik cezası yedi” haberlerine bir yenisi daha ilave etti. Hayatını Antalya’da sürdüren ve rençperlikle uğraşan Hüseyin Şallı isimli bir vatandaş, İstanbul’a hiçbir şekilde gitmemiş olmasına karşın 20 adet trafik cezası yedi. Şallı, “kopya araç” yoluyla zarara uğratılmış gibi görünüyor.

07 SU 545 plakalı bir Tofaş’a sahip olan rençper, tam 3 ay içerisinde 20 adet trafik cezası bildirimi almış vaziyette. Bunların genel olarak fiyatlı otobanlara cezalı giriş kaynaklı olduğunu belirten yurttaş, gelen cezaların iptal edilmesi için savcılığa müracaat yapmış vaziyette. Yaşadığı meseleyle alakalı izahlarda bulunan vatandaş, kendini acayip hissettiğini söylüyor.

Gelen cezaların bir bölümünü gösteren ekran kaydı

İstanbul’a hiç gitmediğini, cezaların nasıl geldiğini anlamadığını söyleyen talihsiz yurttaş, geçmediği yollardan geçmiş gibi göründüğünü belirtiyor. 07 SU 545 plakalı Tofaş’ı ile Antalya dışına hiç çıkmadığını ifade eden çiftçi, neden böyle bir şey olduğuna mana getiremiyor. Az önce de belirttiğimiz gibi Hüseyin Şallı, kopya araç metoduna kurban gitmiş gibi görünüyor. Peki bu metot nedir ve nasıl işliyor?İkiz plaka olarak da bilinen bu yöntem, bir araca ait plakanın, o aracın tipiyle aynı olan başka bir araca yasaya aykırı şekilde takılması anlamına geliyor. Antalyalı vatandaşın yaşadığı olayı açıklayacak olursak; İstanbul’da hayatını sürdüren beyaz Tofaş sahibi bir kişi, aracına 07 SU 545 plakasını takıp geziyor. Araç, renk ve tasarım açısından gerçek, plaka açısından düzmece olduğu için de yaşanan cezalar gitmesi şart olan kişiye değil, Antalya’daki çiftçiye gidiyor. Son senelerde bu tür olaylar ne yazık ki çoğalmaya başlamış vaziyette…

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

2021 Formula 1 Türkiye Bilet Fiyatları Da Açıklandı

Looking for Arrangement Canada