in

Binance,Piyasanın Kalbinin Attığı Ülkelerden Birinden Çekildi

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Singapur’daki yerel borsası için yapmış olduğu onay müracaatsunu geri çektiğini açıkladı. Böylelikle Singapur’dan çekileceğini kesinleştiren Binance, ülkede yatırım yapmış olduğu ayrı bir borsayla işine yoğunlaşacak.
Kripto paralar konusunda regülasyonlarıyla sıkça gündeme gelen Singapur, kripto paralara karşı çıkmak yerine bunları bir çerçeve altına almak istiyor. Kripto paralar konusunda öncü ülkelerin başında gelmek isteyen Singapur, yerel yatırımcılara kripto para hizmeti vermek isteyen şirketlerin ‘Digital Payment Token License (Dijital Ödeme Token Lisansı)’ sertifikasına sahip olmasını gerektiriyor.

Bugüne kadar Singapur’da bu belgeye 170’den fazla kripto para şirketi başvurmuş olsa da Singapur, onay sürecini pek de affedilebilir yapmıyor. Başvuru yapan firmalardan 100’ü ya reddedildi veya müracaatsunu geri çekti. Şimdiye kadar sadece 4 adet şirkete lisans veren Singapur’da dünyanın en büyük borsası Binance’ten de önemli bir haber geldi.

Binance, Singapur yerel borsasını geri çekiyor:

Singapur’da yerel kripto para borsası için aynı lisansı almak için Binance Asia Services altında müracaat yapan Binance, müracaatsunu geri çekeceğini, dolayısı ile yerel borsasından vazgeçeceğini açıkladı. Binance.Sg uzantılı yerel Singapur borsası, 13 Şubat 2022 tarihi itibariyle tüm açılan hesapları kapatarak hizmet sunmayı durduracak. Bu tarihe kadar kullanıcılardan tüm pozisyonlarını kapatmaları istenecek. Yeni hesap oluşturmaveya bu gün itibariyle izin verilmeyecek.

Singapur Para Otoritesi, geride bıraktığımız eylül de Binance’ten tüm kripto para transferlerini durdurmasını, bunların yerel borsa olan Binance Singapur’dan yapılmasını emretmişti. Düzenleyici kurum, Binance hakkında yatırımcılara uyarı yapmış, platformun yerel yasaları çiğniyor olabileceğini ifade etmişti. Kripto para dünyasının en büyük oyuncularından birisi olan (son araştırmalara göre en büyük kripto para yatırımı ülkesi) Singapur, Binance için de fazlası ile önemliydi.Binance, CEO’su CZ, Singapur’dan çekilmeleri hakkında yapmış olduğu açıklamada geride bıraktığımız hafta %18’ini satın aldıkları Hg Exchange yatırımlarını hatırlattı. CEO, Singapur’dan halihazırda onay alan borsaya yapmış oldukları bu yatırımla kendi müracaatlarının anlamsız hale geldiğini açıkladı. Singapur’daki kripto endüstrisini büyütmek için ortaklarla çalışmaya devam edeceklerini de dile getirdi.

Bir cevap yazın

Written by Yalı Çapkını

Putin, Gençliğinde Ek Gelir Sağlamak İçin Korsan Taksicilik Yapıyormuş:

iOS 15.2 Güncellemesi Yayınlandı: