in

Binance, Günlük Para Çekme Limitini 40 Kat Düşürdü

Binance, rastgele bir kimlik doğrulaması yapmayan “Temel” statüdeki kullanıcıların günlük para çekme sınırını ciddi oranda düşürdü. Önceden 2 Bitcoin’e kadar çekim yapabilen kullanıcılar, artık sadece 0,06 Bitcoin, başka bir deyişle takriben 2.000 dolar çekebilecekler.

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından Binance, alım satım yapan müşterilerini ilgilendiren yeni bir karar alındığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan izahlarda, müşterilerin günlük para çekme sınırlarının yine tertip ettiği belirtildi. Alınan karara göre hesap düzeyi “Temel” olan, başka bir deyişle herhangi bir doğrulama yapmamış olan yatırımcılar, 24 saatte en fazla 0,06 Bitcoin karşılığında dolar çekebilecekler.

Binance, kullanıcılara 3 değişik güvenlik düzeyi sunuyor. Bunlar “Temel”, “Orta” ve “Gelişmiş” olarak isimlendiriliyor. Temel güvenlik düzeyine sahip olan bir kullanıcının, bu borsayı kullanırken herhangi bir kimlik doğrulaması yapmasına gerek olmuyor. İşte bu tip kullanıcıları ilgilendiren karar, borsaya bugün itibarıyla kaydolan tüm yeni kullanıcılar için vakit kaybetmeden geçerli olacak. Mevcut kullanıcılar için bir müddet daha vakit var.

Temel statüdeki kullanıcılar, bugüne dek günde 2 Bitcoin çekebiliyorlardı

Kripto para borsası bugüne dek, temel statüde olan kullanıcılar için 2 Bitcoin karşılığında dolar çekilebilmesine müsaade ediyordu. Ancak alınan yeni kararla beraber bu sınır, çok ciddi manada düşürülmüş oldu. Çünkü 2 Bitcoin, hemen hemen 80 bin dolara karşılık gelirken 0,06 Bitcoin, takriben olarak 2.000 dolar ediyor. Çekim sınırı tertip etmeleri, mevcut kullanıcılar için 23 Ağustos’a kadar kademeli olarak uygulanacak.Konuyla alakalı izahlarda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao (namıdiğer CZ), kullanıcılara en iyi hizmeti verebilmek için böyle bir karara imza atıldığını söyledi. Platformun legal tertip etmelerle uyumlu olması gerektiğinin vurgulayan CZ, bu kararın bilhassa de kara para aklama ve yasaya aykırı faaliyetlerle mücadele noktasında tesirli olacağını dile getirdi.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yalı Çapkını tarafından yazıldı

Instagram, 16 Yaşından Küçüklerin Hesaplarını ‘Gizleyecek'

Macaristan GP'de Kaoslu Yarışın Galibi